Археологи знайшли фрагмент львівського Високого замку

2935
Високий замок у Львові кінця ХVІІ ст.
Високий замок у Львові кінця ХVІІ ст.

Під час археологічних досліджень Високого замку археологи виявили фрагмент автентичного муру твердині, повідомляє Львівська газета. Його знайшли при підніжжі копця Унії. Унікальна знахідка може доповнити знання про замок, які сьогодні формуються на основі частини вцілілої стіни.

«За параметрами цегли, а це 13 х 8 см, можемо говорити, що це мур XIV століття. Очевидно, це шматок захаби – в’їзної частини замку, а саме стіни, що прилягала до брами», – розповів керівник проекту молодший науковий співробітник «Рятівної археологічної служби» Остап Лазурко.

Фрагмент автентичного муру Високого Замку
Фрагмент автентичного муру Високого Замку

За словами архітектора, доцента НУ «Львівська політехніка» Василя Петрика, досі у Львові була пам’ятка археології «Високий замок», однак вона існувала лише теоретично, адже жодного фрагмента замку археологи під час досліджень не знаходили. Досі побачити, яким міг бути княжий замок, можна було лише на шматку вцілілої стіни, що є пам’яткою архітектури національного значення. Причина в тому, що культурний шар на замковій горі було знищено під час насипання копця Унії в середині ХІХ століття.

Фрагмент автентичного муру Високого Замку
Фрагмент автентичного муру Високого Замку

«Це єдиний елемент, який можна прив’язати до пам’ятки археології, і нарешті ця пам’ятка отримає своє наповнення. Окрім цього, ми можемо почерпнути чимало інформації з цього фрагмента. За розміром цегли можемо говорити про характер забудови частини замку. На мою думку, цей фрагмент цілком заслуговує на експонування. Переконаний, це сенсаційна знахідка року у Львові», – прокоментував Василь Петрик.

Фрагмент автентичного муру Високого Замку
Фрагмент автентичного муру Високого Замку

Нагадаємо, на початку вересня археологи Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України розпочали дослідження  у парку «Високий замок». На замовлення ЛКП «Зелений Львів» археологи проводять шурфування кількох ділянок, які планують відвести під будівництво станцій та проміжних опор під майбутню канатну дорогу.

Ористарх БАНДРУК

1 коментар

  1. А чому княжий? Княжий замок (замок Лева був дерев’яним), а в 14 столітті на його місці звели кам’яний, так званий Казимірвський замок.
    До того ж є безліч фото з побудови копця, де чітко видно руїни замку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.