Вже завтра, 5 квітня 2019 року, о 16:00 в виставкових залах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться на відкриття виставки АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ.
Традиції львівських зустрічей притягують різноманіттям: іноді це майстерня художника, часом – кав’ярня, деколи – одна із звичайних львівських вулиць, або – вернісаж… Сім учасників – Оксана Андрущенко, Лілія Баб’як, Мирослав Дедишин, Ігор Іванів, Володимир Луцик, Петро Старух, Оксана Романів-Тріска пропонують посперечатись «чи мають смисл тематичні виставки»?
Тема сакральних символів належить до універсальної позачасової категорії. Вони актуальні не лише як знаки релігійного світосприйняття – це відгомін національної історії у різноманітті мистецьких практик. Крізь них струменить наша філософія буття… Проте ХХІ століття докорінно ламає екзистенційні постулати: живучи в час невпинної трансформації, лише від нас залежить, що з минулого перейде в майбутнє… Отже, АНГЕЛИ у проекті АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ – це про наші з вами спільні символи – якими вони є, якими будуть і чи будуть взагалі…
У львівських мистецьких колах нуртує розвиток сакральної тематики – можна сміливо стверджувати, що локальна художня традиція у сфері релігійної символіки переживає піднесення: і це дійсність, яку формує широке коло митців. Саме цей виставковий проект пропонує увазі глядача різноманіття жанрової і стилістичної інтерпретації однієї теми, що водночас дає можливість наблизитись і віддалитись від її традиційної розуміння.
Всі типи та метаморфози ангелів існують віддавна – вже на графічному відбитку ікони Неопалимої Купини з «лаврських листків» 1626 р. бачимо Ангела інію та рос (з глечиком рослин в руках); Ангела грому і блискавок (з пломеніючою посудиною та фігуркою чоловіка з молотом в руці), Ангелів морозу, вогню, вітру, дощу,злості… Чим таке трактування відрізняється від сьогоденного – про це все в проекті АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ …
На виставці представлено більше 40 живописних і скульптурних робіт семи авторів, виконаних в техніках живопису на полотні, на склі, металопластики тощо.
Оксана РОМАНІВ-ТРІСКА