6 провідних скульпторів України представили у Львові свої роботи

4560

Виставка шести провідних українських скульпторів під назвою “Скульптура” стартувала 4 лютого 2016 року в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (пр. Свободи,20).

В рамках проекту глядачі можуть побачити роботи Петра Антипа, Олександра Дяченка, Олега Капустяка, Василя Ярича, Володимира Кочмаря та Валерія Пирогова. Учасники виставки були одними з перших, хто наприкінці XX – початку ХХІ століття почав звертатися до національної української пластичної традиції.

Ідея проведення спільної виставки українських скульпторів старшого і середнього покоління поза межами української столиці назрівала вже давно. Остаточно вона сформувалася під час розмови Володимира Кочмаря та Олега Капустяка. За втілення в життя даного проекту взявся Василь Ярич. Завдяки зусиллям художника приміщення для цієї неординарної скульптурної події надав Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького.

Відкриття виставки "Скульптура"
Відкриття виставки “Скульптура”

“Хочу сказати, що виставка надзвичайно важлива і з мистецької точки зору, бо тут можна побачити дійсно 6 провідних скульпторів України певного покоління. Роботи демонструють вагомий етап в розвитку сучасної української скульптури починаючи ще з кінця 70-тих років. Тут є роботи різних років, аж до 2016 і ми можемо побачити абсолютно різні творчі манери, різні культурні кола, які є в Україні  – зі Сходу, Центру та заходу. І я думаю, що дійсно такі події тут, у Львові, допомагають нам усім об’єднатися у цей важкий час для країни і показати, що ми будемо перемагати і на державному рівні, і на культурно-мистецькій ниві” – сказала на відкритті Марина Стрельцова, одна з організаторів виставки.

Розмаїття пластичної мови мистців-учасників виставки обумовлене не лише регіональними особливостями різних скульптурних шкіл, в яких вони здобували професійну освічу. їхню індивідуальну манеру живили та живлять джерела, що стимулювали генезис світової скульптури. від прадавнього мистецтва до експериментів авангарду. Тож даючи уявлення про певний етап розвитку сучасної української скульптури, виставка водночас знайомить із специфікою творчості кожного з представлених майстрів.

“Я дійсно сьогодні надзвичайно радий, що виставка, яка була запланована вже трохи давніше відбулася. І це неординарний факт того, що розвиток нашого мистецтва є на високому рівні. І, якщо брати скульптуру, то це є найважчий жанр в мистецтві. Роботи, які представлені на виставці майже всі в матеріалі. Це дуже серйозний запит, що в даному, важкому часі ми можемо зробити ці роботи в найкращих матеріалах”, –  поділився своїми враженнями скульптор Василь Ярич.

Попри унікальність творчої манери кожного із шести представлених на виставці мистців, варто відзначити їхній спільний внесок в зміну світоглядних і художніх орієнтирів української скульптури межі тисячоліть. Відійшовши від засад соцреалізму. їм вдалося не лише оповити національну пластичну традицію, а й закласти основу для її подальшого розвитку.

Виставка триватиме в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (пр. Свободи,20) з 4 лютого і  до 8 березня 2016 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.