26 унікальних фото госпіталю вдови імператриці Марії Федорівни у Львові

3440
26 унікальних фото госпіталю вдови імператриці Марії Федорівни у Львові

Початок Першої світової війни 1 серпня 1914 р. дав Росії чудову нагоду прибрати до рук Галичину. Вже 6 серпня 1914р. австро-угорський уряд оголосив війну Російській імперії. Незабаром російські армії під командуванням генерала О. Брусилова перетнули державний кордон Австро-Угорщини – так для Галичини розпочалася Перша світова війна.

З вересня 1914 р. російське військо 3-ої армії генерала Рузького і 8-а армія генерала О. Брусілова окупували Львів. Вони ввійшли до міста одночасно Личаківською, Зеленою і Стрийською рогачками, а на Жовкшському шляху перейшли Полтву щойно тоді, як городецька дорога і головний залізничний вокзал були в їхніх руках. Австрійці опинилися аж над річкою Верещицею, прагнучи реваншу. Але вирішальний бій 7-9 вересня не приніс успіху австрійцям, і доля Львова була вирішена.

Відразу ж російська влада встановила у Львові комендантську годину – з 10 вечора до 4-ої години ранку. Заборонялося продавати спиртні напої, каралися всі, хто відмовлялися брати російські гроші. 18 вересня 1914 р року генерал-губернатор Галичини О. Бобринський видав указ “Про заборону функціонування різного роду клубів, союзів і товариств та про тимчасове закриття існуючих в Галичині учбових закладів, інтернатів і курсів, за винятком учбових майстерень”.

Потрапляє під цей указ і Промислова школа рисунку та моделювання, який ми знаємо зараз під назвою Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.

Під час Першої Світової війни в цьому приміщенні перебуває Госпіталь вдови імператриці Марії Федорівни.

Навчання було поновлене 1919 р. Очолив заклад, який на той час мав назву «Школа художніх промислів та декоративного мистецтва» К.Філасевич.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.