За минулі кілька місяців ми випили добрячу кількість філіжанок кави з нашим партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова. Від тої кави назбиралося вже чимала кількість кавової гущі. Сьогодні вирішили розповісти як цю гущу можна використати. Відповідно стаття найкраще читається з філіжанкою запашної кави. Раптом ще якась нова ідея з’явиться.
Кавова гуща є цінною органічною сировиною, яка має безліч корисних властивостей. Вона хороша для шкіри і волосся, допомагає в боротьбі з неприємними запахами і садовими шкідниками, а також замінює багато побутових засобів по догляду за абудинком
1. Добриво для рослин
З кавової гущі виходить відмінне добриво для рослин. Особливо добре воно підходить для плодових дерев і квітів: троянд, азалій, рододендрону, гортензій і камелії. Кава додає ґрунту кислотності і відлякує шкідників. Гущу можна додавати в компост або воду для поливу рослин. Якщо змішати з провареною кавою насіння моркви перед посівом, воно проросте швидше, а самі плоди будуть солодші і корисніші.
2. Дезодорант для рук і холодильника
Насичений аромат кави може усувати неприємні запахи. Наприклад, вологою кавовою гущею можна протирати руки після приготування їжі з цибулею або часником. А суха проварена кава відмінно підійде для дезодорування холодильника. Потрібно насипати гущу у скляну банку і поставити її на одну з полиць. Кава усуне всі неприємні запахи всередині камери і замінить собою соду, яка зазвичай використовується у цих цілях.
3. Відлякувач садових шкідників
Кавовий запах неприємний для деяких тварин і комах. Це стане в нагоді у саду, щоб відлякати від клумб і грядок різних шкідників, наприклад, кішок з сусідньої ділянки. Для цього необхідно змішати кавову гущу з апельсиновою цедрою і розсипати отриманий порошок навколо рослин, які страждають від надмірної уваги непроханих гостей. Кавова гуща також відлякує слимаків та равликів, що поїдають садовий урожай. Її можна використовувати у боротьбі з мурахами, засипаючи гущею мурашники, які розростаються на ділянці.
4. Засіб від бліх
Проварена кава також допоможе в боротьбі з блохами у собак. Для цього потрібно втерти гущу в мокру шерсть домашнього вихованця після миття. Насичений запах відлякує паразитів.
5. Освіжувач повітря
Кавову гущу можна додати у вазу з квітами. Вона органічно впишеться в загальну композицію, ставши природним декоративним наповнювачем, а також виступить в ролі освіжувача повітря, який можна використовувати у ванній кімнаті, туалеті або вітальні. Воду в таку квіткову композицію додавати не можна, а тому краще використовувати для неї засушені квіти. Наприклад, лаванду, яка в сухому вигляді ароматніша, ніж у свіжому.
6. Антицелюлітна маска
Кофеїн покращує кровообіг і виводить зайву рідину з організму. Завдяки цій властивості він корисний у боротьбі з целюлітом. Для лікувальної маски потрібно змішати кавову гущу з оливковою олією, вином або імбирним маслом. Потім нанести отриману масу на проблемні зони тіла і масажувати їх круговими рухами за допомогою щітки або губки. Процедуру необхідно повторювати раз-два в тиждень. За допомогою кавової маски можна заощадити багато грошей на відвідування спа, де аналогічний курс масажу обійдеться в чималу суму.
7. Порошок для миття посуду
Завдяки своїй грубій структурі кавова гуща відмінно відтирає засохлий бруд і залишки їжі. Її можна використовувати для миття каструль і сковорідок замість соди і побутової хімії, яка є небезпечною для людей і навколишнього середовища.
8. Маска проти випадіння волосся
За допомогою кавової гущі можна робити масаж шкіри голови. Це зміцнює коріння волосся і сприяє їх росту. Процедуру потрібно проводити перед миттям голови, взявши трохи перемеленої кави, і акуратно втерти її у зволожену водою шкіру. Через 10-15 хвилин маску можна буде змити. Згодом волосся набереться сил і перестане випадати. Кавову маску не рекомендується робити блондинкам, оскільки кава є натуральним барвником і може надати волоссю темний відтінок.
9. Фарба для волосся
Міцно заварену каву можна використовувати в якості барвника для темного волосся – як натурального, так і фарбованого. У першому випадку вона робить колір більш насиченим і глибоким, а у другому – зберігає відтінок пігменту, який використовувався при фарбуванні. Кавову гущу також рекомендується додавати у хну. Це надає волоссю більш темний, мідний, відтінок, який виглядає благородніше за рудий.
Для кращого закріплення кольору рекомендується додавати свіжозварену кавову гущу у кондиціонер для волосся, наносити його на всю довжину і залишати під банною шапочкою на 15-20 хвилин. Після цього необхідно ретельно промити волосся. Крім того, проварену каву можна додавати в шампуні. Ще один варіант – споліскувати волосся охолодженим відваром з міцної кави.
10. Барвник для яєць, паперу і тканин
Кава відмінно забарвлює не тільки волосся, але і тканини. З її допомогою можна зістарити папір і зробити натуральний барвник для пасхальних яєць. Підсумковий колір буде залежати від концентрації розчину: чим більше кавової гущі ви додасте у воду при кип’ятінні, тим більш насиченим буде відтінок. Щоб зробити барвник, необхідно проварити каву, зцідити її і остудити отриманий настій.
Потім в ньому можна варити яйця і тканини. Перші протягом 10 хвилин, другі – півгодини. Текстиль краще попередньо замочувати у воді і в кінці не вичавлювати, щоб він убрався рівномірно. Папір досить потримати в кавовому відварі кілька хвилин, а потім висушити.
11. Маскування подряпин на меблях
Фарбувальні властивості кави можуть стати у нагоді ще в одній справі – маскуванні подряпин і потертостей на дерев’яних меблях. Для цього потрібно приготувати насичений кавовий розчин з провареної гущі, занурити в нього ватний диск і втирати натуральний барвник в подряпину, поки вона не зіллється з іншою поверхнею меблів. Цей рецепт працює тільки у випадку з темними меблями.
12. Засіб від ковзання на тротуарі
На відміну від солі, яка є небезпечною для навколишнього середовища і взуття городян, кавова гуща абсолютно нешкідлива для екології. При цьому вона може стати гідною альтернативою хімічним речовинам, які використовуються взимку для боротьби зі слизьким льодом. Крім того, натуральна сировина притягує сонячні промені і прискорює процес танення снігу.
13. Скраб для тіла та обличчя
Кавова гуща відмінно підійде для натурального скрабу. У неї потрібно додати трохи оливкового масла, яке добре живить і зволожує шкіру. Крім того, масло зробить консистенцію скрабу більш ніжною та м’якою, що не погіршує його властивості з очищення. Кавовий скраб також рекомендується робити перед походом на пляж або в солярій. Завдяки йому засмага лягає рівномірніше.
14. Маска проти набряклості очей
З перемеленої кави можна зробити живильну маску для обличчя, якщо додати до двох столових ложок гущі дві ложки какао, одну ложку меду і три столові ложки молока або йогурту. Отриману масу потрібно нанести на обличчя, акуратно масажуючи шкіру, і залишити на 15-20 хвилин, поки суміш не засохне. Кавова маска звужує пори, зменшує почервоніння обличчя і видаляє з шкіри зайвий жир, роблячи її матовою і пружною. Крім того, кава прибирає набряклість і припухлість під очима, а мед і молоко добре зволожують шкіру.
15. Натуральний ліфтинг
Ще одна маска з кави замінить дорогий косметичний ліфтинг в салоні краси. Для неї необхідно змішати чверть склянки кавовій гущі з одним яєчним білком і нанести масажними рухами отриману масу на обличчя. Після того, як маска засохне, можна сміливо її змивати. Аналогічна процедура в спа обійдеться в чималу суму.
Наталка СТУДНЯ