22 червня 1941 року відбувся напад німецьких військ на територію Радянського Союзу. Наступ німецьких військ призвів руйнації відступаючими радянськими військами нафтового господарства міста Борислава. У ніч на 27 червня горів увесь Борислав. Саме тоді згоріло біля 1000 дерев’яних нафтових веж. Борислав був схожим на пекло. Після цього місто перебудувалось та змінило свій вигляд.
Проекту Lodomeria вдалося віднайти фото Борислава до тієї жахливої ночі, а саме 1934 року. Автором фотографій є американська мандрівниця Луіза Арнер Бойд. Скоріше всього фотограф не випадково зробила фото Борислава. Адже відомом, що на початку 1910-х з родовищ у районі Борислава було видобуто 2 млн. тонн нафти — 5% світового видобутку тих часів. На той час Галичина була на третьому місці з видобутку нафти після США та Росії у світі.
А 1928-1932 роки позначені світовою економічною кризою. Видобуток нафти у місті Борислав зменшився більш як на третину, а газу – на половину. Іноземні монополії і не прагнули вкладати кошти в розвиток тодішнього великого м. Борислав.
Варто зазначити, що саме бориславська нафта відіграла величезну роль у піднесенні економіки польської держави, хоча з 1929 до 1936 р. видобуток нафти знизився з 511 тис. тонн до 319 тис. тонн на рік.
На фото Луізи Бойд можемо побачити панорамні фото міста, нафтових родовищ, а також написи, так звані назви тодішніх нафтопереробних компаній, які існували на території регіону, а саме «Urycka Spółka dla Przemysłu Naftowego», «Malopolska Petrolea».
Фото взяті з сайту: з колекції Університету Вісконсин-Мілуокі на сайті AGSL Digital Photo Archive – Europe..