В Україні тривають заходи, присвячені 75-річчю з дня народження Богдана Ступки, що розпочалися в день народження актора 27 серпня 2016 року відкриттям пам’ятника на Байковому кладовищі та фотовиставки в міжнародному аеропорту «Бориспіль». Виставки, яка вже стала унікальним прецедентом, оскільки вперше в стінах аеропорту – «повітряних воротах» України у Світ – з`явилися образи легендарного Богдана Ступки, одного із символів сучасної України, актора світового масштабу.
У рамках 23 Форуму видавців у Львові у ресторані імпровізацій “Грушевський cinema jazz” відбулась презентація книги-альбому «СТУПКА», до якого увійшли 100 фотографій із сімейного архіву актора та графічні роботи Сергія Якутовича. Фотографії Ступки ніби оживають та продовжують своє життя і сенси в надзвичайно пластичних, гнучких й разом з тим чітких графічних лініях Сергія Якутовича – видатного українського художника-графіка, книжкового ілюстратора, лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, відомого також роботою в кіно, зокрема над фільмом «Тіні забутих предків» С. Параджанова та стрічками, де знімався Ступка: «Молитва за гетьмана Мазепу» і «Тарас Бульба». В графіці він передав його образи, життя та підтекст кожної ролі Ступки, які не до кінця може передати, навіть фотографія.
Головним натхненником та керівником проекту стала Ірина Батько-Ступка – жінка, професіонал, що не побоялась і зробила справді неймовірну роботу. Завдяки її наполегливості та унікальному дару гуртувати талановитих людей, книга-альбом ожила і ми сміливо можемо сказати, що Богдан ступка «є» поміж нами і запалює наші уяви сотнями образів. До видання долучилось видавництво «ЛЮТА справа» під керівництвом Андрія Гончарука та фонд «ДВЕРІ» під керівництвом Лариси Гутаревич. Під час презентаці гості та автори видання ділились спогадами про великого митця. Дуже чуттєво та тепло говорили про Богдана Сильвестровича його двоюрідний брат, а також друг та колега з.а. України Юрій Брилинський. До вшанування легендарної постаті долучилися і музиканти «Джаз-дует» Аліса Маркелова та Люсьєна Винокурова та відомі віолончелісти, лауреат багатьох міжнародних конкурсів Олександр Пірієв та Ярослав Мигаль.
У кожній своїй ролі і в кожному образі (соціальному, сімейному, державному) Богдан Ступка претендував на перший план. На першу скрипку в оркестрі. Коли, наприклад, грав Тев’є-Тевеля, Тараса Бульбу, Короля Ліра, Сковороду, міністра культури або фестивального вождя… Напередодні 75-річчя з дня народження великого українського актора (27.08.1941-22.07.2012), його постать, його неосяжний художній світ мають вийти на перший план в усіх новинах, інформстрічках, спогадах, думках. Адже, «Ступка був для нас необхідним стрижнем світобудови. Такі люди гармонізують світ, служать мірилом порядності та обдарованості. І ось коли з цієї світобудови вилучається такий стрижень, як Ступка, тоді і починається лихо, війна. Нікому врівноважити «ваги», нікому остудити запал божевілля, розбрату, хаосу…» (Олег Вергеліс, театральний критик, журналіст).
До слова: у Ресторані імпровізацій Грушевський cinema jazz до 27 вересня триває виставка «Я – Богдан», а також ретроспектива фільмів за участю Богдана Ступки «Наш Богдан». Вхід вільний.
Олеся ГАЛКАНОВА