Церква Пресвятої Трійці, що на вул. Шевченка, 311а, – один із найбільших храмів Рясного, будівництво якого зайняло не одне десятиліття. Рясне News зібрало кілька фактів про цю святиню.
- Зводити церкву почали ще у 1992 році. Будівництво тривало понад 2 десятиліття. Добудували святиню лише у 2015 році.
- На початку будівництво фінансував концерн “Електрон”, однак у зв’язку з погіршенням економічного становища підприємство припинило виділяти кошти для побудови святині. Тому надалі фінансування та розбудова церкви велася за рахунок пожертв та силами церковної громади.
- Освятили храм 17 травня 2015 року. Це відбулося з допомогою Високосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, який здійснював Архіпастирські відвідини Свято-Троїцької парафії житлового масиву Рясне-1.
- Храм являє собою хрестовокупольну цегляну споруду з розмірами 40×28 м і висотою 50 м, а з хрестом — 53 м. Церква має три бані та фронтону. Біля святині споруджено будинок плебанії.
- Церква Пресвятої Трійці збудована в архітектурному стилі українського бароко.
- Під час атаки росіян на об’єкт критичної інфраструктури у храмі повибивало частину вікон. На сьогодні всі роботи по відновленню вікон завершені.
- Перший, і єдиний за весь час існування церкви, диякон Петро Курпіта, якого рукопоклав у цей сан Високосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій у день освячення храму.
- На початку 2000 років парафія церкви Святої Трійці, як і ще дві каплиці, вийшли з підлеглості єпископа місцевої Львівської єпархії УАПЦ та об’єдналися в окремий вікарний деканат з прямим підпорядкуванням Предстоятелю Української Автокефальної Православної Церкви у Львівській області.
- 15 грудня 2018 року парафія церкви Пресвятої Трійці перейшла до єдиної помісної Православної Церкви України.
- Храмовий празник парафія святкує у День Зіслання Святого Духа, який припадає на 50 день після Великодня. У 2024 році празник у храмі відбудеться 19 травня.
Наталка СТУДНЯ