10 цікавих фактів про рейковий автобус від Сихова до Підзамче

3000
Рейковий автобус Pesa 620M на станції Сихів
Рейковий автобус Pesa 620M на станції Сихів

Рубіж 2000-х – 2010-х в Україні запам’ятався сихівчанам різним, але сьогодні хочеться виділити львівський рейковий автобус. Яким він був, чому яскраво з’явився та швидко зник, як справжня місцева зірка, та до чого тут Юлія Тимошенко? Все це в нових “10 фактів”, розповідає Сихів Медіа.

  1. В грудні 2009 року Львівська залізниця запустила міський рейковий автобус, який сполучав Сихів та Підзамче. Лінію рейкового автобуса відкрили за участі прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.
  2. Рейковий автобус — це громадський транспорт, що складається з моторного вагону, який обладнаний двома кабінами машиніста. Кожен вагон обладнаний двома дверима із висувними східцями для посадки із низьких платформ. На маршруті Сихів – Львів – Підзамче курсував рейковий автобус 620M, який до Львова привезли з Польщі для малодіяльних маршрутів.
  3. Львівський рейковий автобус мав 9 зупинок: Сихів — Зубрівська — Персенківка — Княгині Ольги — Коновальця — Городоцька — Львів-Головний (залізничний вокзал) — палац Гната Хоткевича — Підзамче. В майбутньому планувалось створення другої черги рейкового автобуса, яка мала з’єднати головний вокзал та Рясне.
Схема руху рейкового автобуса у місті Львові
Схема руху рейкового автобуса у місті Львові
  1. Рейковий автобус був розрахований на 90 пасажирів, фіксований проїзд становив – 1,50 гривень. Через нижчу ціну, в порівнянні з іншим громадським транспортом Львова, рейковий автобус позиціонувався, як соціальний та більш доступний вид транспорту.
  2. Квитки для проїзду пасажири могли придбати в провідників під час проїзду. А в касі для проїзду рейковим автобусом можна було придбати абонемент без зазначення прізвища, вартість якого була 60 грн на місяць. Тоді як іменний абонемент вартував лише 39 грн на місяць.
  3. 9 станцій автобус долав щодня за 45-48 хвилин, транспорт здійснював по 7 рейсів в двох напрямках. Перший маршрут стартував о 05:50, обідня перерва тривала з 14:27 до 16:37, останній рейс завершувався о 22:21.
  4. Проєкт був чимось новим для Львова, проте не мав попиту, через що Львівська залізниця прийняла рішення скасувати рейковий автобус Сихів-Підзамче. Маршрут курсував пів року — з 1 грудня 2009 року по 15 червня 2010-го.
Рейковий автобус Pesa 620M на станції Львів
Рейковий автобус Pesa 620M на станції Львів
  1. За час курсування автобусу ним скористались 67 903 пасажири, залізниця за пів року отримала лише 84 879 гривень “виручки”. Тоді як витрати на експлуатацію склали близько 1 256 000 гривень.
  2. Ще однією з причин скасування маршруту стала сильна завантаженість колій пасажирськими й вантажними поїздами.
  3. “Без “корків” і запізнень. Із Сихова до Підзамче за 45 хвилин” — короткий опис рейкового автобуса на сайті Львівської залізниці. Інформація про який досі є на офіційному сайті залізниці.

Каріна РОХАНСЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.