Це фільм, який хочеться переглядати ще раз і ще раз. Не лише через захоплюючий сюжет та крутих акторів. А й через неймовірно-красиві місця, де він знімався.
Вам теж кортить там побувати? Тоді ось список локацій з фільму «Довбуш», які варто відвідати. Це НЕ спойлер. То ж сміло читаємо далі разом з www.RDZS.org!
1. Колиба, де жили Опришки
Більшість сцен з опришками на “Чорногорі” було, насправді, знято біля хребта Свидовець. Він такий же красивий, як і Чорногірський хребет, але має зручний під’їзд з Драгобрата та значно передбачуванішу погоду.
Свидовець це один з наймальовничіший Карпатських хребтів. На ньому є озера з рибою та безліч красивих стежок. Влітку він доступний для всіх туристів.
2. Свірзький замок
Зла князівна мешкала у Свірзькому замку що біля Львова. І хоча це доволі далеко від Карпат, у фільмі все виглядає доволі натурально.
Замок знаходиться в селі Свірж за 40 км. від Львова та доступний для відвідування.
3. Збаразький замок
Сцену з князівною на балконі та мертвим опришком на колесі було знято в Збаразькому замку.
Збаразький замок це одна з небагатьох добре збережених фортець Тернопільщини. Тут є мури, палац і підземелля. Завітайте всередину та відчуйте справжній дух середньовіччя!
4. Скелі Довбуша
Який же фільм про Довбуша без знаменитих “Скель Довбуша“. І хоч справжній Олекса ніколи там не бував, але всі кадри, де Довбуш стоїть на вершечку скель, зняті саме на них.
На цих скелях, також, знімалася сцена боїв з солдатами та багато інших перебивок.
“Скелі Довбуша” знаходяться біля с. Бубнище на Івано-Франківщині. Є, також, гарний пішохідний маршрут з Львівської області через с. Труханів.
Ось опис “Скель Довбуша“.
5. Дрогобицька солеварня
Сцена з лихварем знімалася в Дрогобицькій солеварні. Для цього над відстійниками ропи, навіть, вистелили нову підлогу.
У фільмі один з опришків кидає сина лихваря в справжній соляний розчин! Розповідали, що актор був дуже щасливий, коли все вийшло зняти з першого разу 🙂
Дрогобицька солеварня це найстаріше діюче підприємство в Україні. Сюди водять екскурсії для туристів.
Ось опис Дрогобицької солеварні.
6. Церква Святого Юра в Дрогобичі
Автентичних дерев’яних церков збереглося дуже мало, а ця ще й занесена в спадщину Юнеско. Церква Св. Юра знаходиться одразу біля Дрогобицької Солеварні. Цілком логічно, що її також використали для зйомок. Тут відбуваються сцени зі священником всередині церкви.
Церква Св. Юра доступна для відвідувачів. Неподалік є ще найвища оборонна вежа Львівщини, яка теж пам’ятає часи Довбуша.
Ось опис церкви Св. Юра в Дрогобичі.
8. Каплиця Боїмів у Львові
Якщо Довбуш ходив у церкву Св. Юра, то католицька князівна – в каплицю Боїмів. Це надзвичайної краси споруда у самісінькому серці Львова. Вона, також, відповідає історичній епосі Довбуша.
Будучи у Львові обов’язково відвідайте каплицю Боїмів. Таку красу мало де побачиш!
Ось як там всередині каплиці Боїмів.
7. Середньовічний замок у Кам’янці-Подільському
Волощина чи, по сучасному, Румунія часто згадується у фільмі. Це місце, куди можна втекти з Речі Посполитої. Але брат Олекси, їдучи у Волощину, чомусь потрапляє у Камянець-Подільський замок. Він, в цей час, належав тій же Польщі.
Фортеця у Кам’янці-Подільському це один з найкрасивіших та найзбереженіших середньовічних замків України. Його потрібно відвідати навіть і без фільму “Довбуш”. А тут ще й така нагода!
Ось опис замку в Кам’янці-Подільському.
9. Печера “Вертеба”
І хоча в Карпатах біля Яремче є справжня печера Довбуша, але фільм знімали у печері “Вертеба” на Тернопільщині. А все тому, що вона значно просторіша за печеру Довбуша, та має зручний вхід.
“Вертеба” це одна з небагатьох печер в Україні, де справді жили первісні люди. Є багато археологічних знахідок. Зараз у печері “Вертеба” діє єдиний в Україні підземний музей Трипільської культури.
Ось опис печери “Вертеба“.
10. Чемегівський Каньйон
Неподалік справжньої печери Довбуша є мальовничий Чемегівський каньйон. Там Олекса рятується від погоні та зустрічає відлюдника Ізраїля бен Еліезера, що є засновником Хасидизму. Творці фільму “Довбуш” розшукали правнука відомого рабина і він особисто та дуже колоритно зіграв свого прадіда.
Сьогодні Чемегівський каньйон це справжні карпатські тропіки з водою “як на Балі”, ліанами папороті і смерековими джунглями. А поруч є ще маловідомий водоспад 😉 Вам обов’язково тут сподобається!
Ось більше про Чемегівський каньйон.
Сподобалися місця? Тоді підписуйтеся на наш Телеграм канал щоб знати більше цікавих локацій для мандрів.
Джерело www.RDZS.org
Андрій Риштун