10 фактів про Львівську Оперу

988
Львівський оперний театр, 1915 (з колекції Софії Легін)
Львівський оперний театр, 1915 (з колекції Софії Легін)

Львівский оперний театр – це точно одна з найвідоміших локацій Львова, про яку ходить чимало байок і легенд, але сьогодні правда і тільки правда, а саме 10 фактів про Львівський Оперний театр.

  1.  Перша назва – Великий Міський Театр; з 1956р. носив ім’я Івана Франка, а з 2000р. – має ім’я всесвітньо відомої оперної співачки Соломії Крушельницької.
  2. Львівский оперний театр збудований за рекордні терміни: 1897 – осінь1900р., бо одна з причин будівництва було зробити щось особливе до нового ХХ ст.
Оперний театр. Львів, 1920-1930-ті рр.
Оперний театр. Львів, 1920-1930-ті рр.
  1. Архітектор Зиґмунт Горголевський переміг на конкурсі проектів анонімно і лише після перемоги відкрив своє ім’я, хоча на той час вже був знаним будівничим.
  2. Львівский оперний театр стоїть над колишнім руслом річки Полтви: для цього русло довелося змінити, перекопати та відвести від театру.
  3. Під будівництво театру вперше у Європі залили бетонну подушку таких великих розмірів і багато скептиків казали, що вона не витримає і 10 років.
Дзеркальна зала Львівської опери
Дзеркальна зала Львівської опери
  1. З театру, на випадок пожежі, можна вийти за 2.5хв всім присутнім, а все через закладання 12 виходів з ціллю безпеки.
  2. На фасаді Опери є багато скульптур – музи, алегорії, амури, а вінчають фасад 3 бронзові генії – Драма, Музика і Слава з золотою пальмовою гілкою.
Завіса Львівської Опери "Парнас" роботи Генріха Семірадського (1899-1900 роки)
Завіса Львівської Опери “Парнас” роботи Генріха Семірадського (1899-1900 роки)
  1. Інтер’єр багато прикрашений живописом, скульптурою, мармуром, венеційськими дзеркалами, золотом, але все продумано так, щоб розповідати про мистецтво.
  2.  Головна сценічна завіса/куртина “Парнас” намальована Генриком Семирадським, який подарував її театру, бо у львів’ян просто закінчилися гроші – це остання робота художника.
  3. Наш Оперний театр зображений на банкноті 20 гривень.

Маріанна ГУНКЕВИЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.