У Львові постав музей, освячений Кардиналом (відео)

866
У Львові постав музей, освячений Кардиналом
Відкриття Архідієцезіального Музею

Вчора, 18 червня 2016 року, в приміщенні Курії Львівської Архідієцезії латинського обряду (вул. Винниченка, 32) відбулося урочисте відкриття Архідієцезіального Музею. Церемонію відкриття і благословення музею очолив Його Еміненція Кардинал П`єтро Паролін – Державний Секретар Апостольської Столиці.

«Церква не шануючи свого минулого, не може загадувати на щасливе майбутнє. Саме тому у стінах митрополичої курії хочемо сьогодні відкрити Архідієцезіальний Музей, щоб показати нашу історію, адже наша Архідієцезія має багато цінних пам’яток.

Його Еміненція Кардинал П`єтро Паролін - Державний Секретар Апостольської Столиці та Архієпископ Митрополит Львівський Римсько-католицької Церкви Мечислав Мокшицький перед відкриттям Архідієцезіального Музею
Його Еміненція Кардинал П`єтро Паролін – Державний Секретар Апостольської Столиці та Архієпископ Митрополит Львівський Римсько-католицької Церкви Мечислав Мокшицький перед відкриттям Архідієцезіального Музею

На жаль суспільні обставини змусили відкласти реалізацію даного задуму на пізніше. Надія на створення музею відновилася у зв’язку з приїздом до Львова саркофагу Івана Павла ІІ і поверненням католицькій церкві латинського обряду резиденції архієпископів.

Протягом кількох років тривав ремонт і впорядкування будинку, а все це відбувалося завдяки  допомозі наших друзів імена яких ми вписали на пам’ятній таблиці при вході до музею

Від початку ремонту ми призначили частину приміщень на історичну експозицію того, що вдалося зберегти. Звичайно, це мале число по відношенню до творів мистецтва, які залишаються у власності держави, але вагоме і дуже важливе для нас. Наш музей є маленьким, але зібраний з благочестям, повагою та думкою про добре майбутнє», – зазначив Архієпископ Митрополит Львівський Римсько-католицької Церкви Мечислав Мокшицький відкриваючи Архідієцезіальний Музей.

Серед почесних гостей урочистостей був і Архієпископ Львівський Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Ігор Возняк, який передав до музею дві пам’ятки сакральні культури.

«Дуже тішимося відкриттям цього музею, бо це історія, культура і мистецтво народу. Львівська курія Архієпархії української греко-католицької церкви в день відкриття Музею сакрального мистецтва Львівської архідієцезії католицької церкви в Україні дарує вищезгаданому музеєві дві скульптури ХІХ ст. – «Святий обручник Йосип з хрестом» і «Святий Вікентій з дітьми», – зазначив Архієпископ Львівський Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Ігор Возняк.

Його Еміненція Кардинал П`єтро  Паролін – Державний Секретар Апостольської Столиці побажав Музеєві багато відвідувачів і успіху його організаторам.

«Я дуже радий, що можу бути тут після завершення святої меси в Кафедральному соборі, щоб поблагословити і відкрити цей архідієцезіальний музей. Моє побажання, щоб цей музей відвідувало якнайбільша кількість осіб, щоб вони поверталися до свого коріння, навіть коли ці люди не віруючі, а дивлячись на своє минуле могли з більшою надією дивитися у майбутнє. Всього найкращого вам у цій новій справі, яка відкривається у цьому приміщенні», сказав Його Еміненція Кардинал П`єтро  Паролін.

Зустрічаючись  згодом з представниками засобів масової інформації Державний Секретар Апостольської Столиці розповів про свою місію в Україні і пообіцяв надалі молитися за мир в Україні.

«Головна ціль візиту – це виразити близькість і солідарність Папи Франциска, особливо з тими людьми, які страждають від війни на Сході України. Саме тому візит розпочався з регіону наближеного до Донбасу, з міста Запоріжжя, де розпочав працювати комітет, створений для того, щоб розподіляти гуманітарну допомогу, яка була збирана всіма католицькими церквами в Європі, як вираз солідарності із тими, хто страждає. В цьому контексті вчора відбулися зустрічі із представниками влади, з високоповажним паном Президентом Порошенком, з головою Верховної Ради Парубієм, Міністром закордонних справ Клімкіним, а також сьогодні і вчора були зустрічі з представниками католицької церкви двох обрядів Риму і греко-католицької. Всюди і завжди ми молимося про мир для цієї землі, щоб через діалог та зрозуміння можна було прийти до примирення», – сказав Його Еміненція Кардинал П`єтро  Паролін.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.