Залишки мурів, які знайшли на місці «Кульбаби» у Львові, хочуть законсервувати

1117
Фото: Galnet
Фото: Galnet

Нещодавно у сегменті Facebook з’явилася інформація про те, що мури церкви, які знайшли на місці фонтану «Кульбаби», забетонують. Однак, 22 червня, під час брифінгу архітекторка Ольга Криворучко, спростувала цю інформацію. Вона запевнила, що фундамент костелу законсервують. Про це пише Galnet.

«Виявлені мури храму будуть законсервовані – засипані піском і щебенем і протрасовані в мощені. Бетоном ніщо не заливається. Ця частина площі, в якій вилито бетонну конструкцію, розміщена у частині, де немає ані поховань, ані мурів храму. Ця частина була дослідження археологами, і ми маємо карту трасувань від них», – пояснила Ольга Криворучко.

Проте, директор науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Олег Осаульчук заявив, що не бачив проєкту щодо консервації мурів храму:«Досі не бачив проєкту консервації решток, що з ними мають зробити. Те, що накрито чорними шматами, то ми накрили. Галицька адміністрація ще трохи присипала землею, щоб вітер не здував. А як їх консервувати та що з ними далі робити?».

Фото: Galnet
Фото: Galnet

Зараз також тривають дискусії щодо того, де стоятиме чаша фонтану. Як зазначила начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко, думки громадськості щодо того, де має бути чаша, розділилися. Тому що колись на місці демонтованої «Кульбаби» був храм та цвинтар.

Додамо, вартість робіт – 4,5 мільйони гривень. Виконавець – підрядна організація ПП «Патронат». Коли завершаться роботи – невідомо.

Нагадаємо, на початку червня минулого року у Львові почали реконструкцію фонтану «Кульбаба». Тоді на місці колишнього фонтану виявили мури давнього храму. За історичними даними, на місці фонтану «Кульбаба» був костел Воздвиження Чесного Хреста, який побудували у середині ХVI століття. На початку XIX століття його розібрала австрійська влада. Зберігся лише фундамент споруди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.