Як “Батяри на роверах” влаштували у Львові велопроменад

690
"Батяри на роверах" у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові

У суботу, 9 червня 2018 р., у Львові відбувся 5-ий ретро велопроменад  “Батяри на роверах”, присвячений львівській батярській міській культурі початку ХХ ст. Центром Львова проїхались близько 40 учасників, серед яких було чимало батярок, діти та люди літнього віку.

Перші учасники велопроменаду "Батяри на роверах" під'їжджають до Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154)
Перші учасники велопроменаду “Батяри на роверах” під’їжджають до Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154)

Ретрозаїзди відбуваються щорічно у багатьох країнах світу, не є винятком і Україна, де вже сім років поспіль відбуваються ретро-круїзи у Києві, Харкові, Одесі, Миколаєві, на черзі і Львів. Історія проведення таких заїздів виникла у Лондоні у 2009 і має назву Tweed Run. Сенсом Tweed Run є повернення до витоків велокультури.

Учасники велопроменаду "Батяри на роверах" у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові
Учасники велопроменаду “Батяри на роверах” у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові

Головною умовою участі у променаді була наявність велосипеда та відповідний зовнішній вигляд. Перевагу надавали класичним міським моделям, а власник велосипеда мав виглядати у стилі англійської велосипедної моди 30-40-х років XX століття.

Учасники велопроменаду "Батяри на роверах" у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові
Учасники велопроменаду “Батяри на роверах” у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові

Цьогоріч учасники проїхалися маршрутом: пл.Митна- вул. Підвальна- вул. Руська – Площа Ринок – площа Катедральна – вулиця Беринди – проспект Свободи – Галицька Площа – вул. Князя Романа- вул. Івана Франка- Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові – вул. Уласа Самчука – Стрийський парк – вул. Стрийська – вул. Лижв’ярська – Prostir Lviv.

Найкращі сорти кави від кав'ярні «Старі мури» чекають на учасників велопроменаду "Батяри на роверах"
Найкращі сорти кави від кав’ярні «Старі мури» чекають на учасників велопроменаду “Батяри на роверах”

Новою локацією під час проведення променаду стала зупинка у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154), під час якої учасники мали змогу відпочити на розкішній садибі Львівської вілли Грушевських, випити з порцелянових філіжанок кави від «Старі мури» та почастуватися лігумінами від бренду «Пані Стефа».

Частування учасників велопроменаду "Батяри на роверах" від бренду «Пані Стефа»
Частування учасників велопроменаду “Батяри на роверах” від бренду «Пані Стефа»

А тих, хто поділися із Пані Стефою родинним рецептом смаколика із старого бабусиного записника пригощали келішком смачної наливки. І все це під чарівне виконання авторських музичних творів Анастасією Ільків.

Анастасія Ільків виконує авторські музичні композиції в Домі Грушевських під час велопроменаду "Батяри на роверах"
Анастасія Ільків виконує авторські музичні композиції в Домі Грушевських під час велопроменаду “Батяри на роверах”

Піч час перепочинку у музеї учасники також мали нагоду прослухати надзвичайно цікаву лекцію Оксани Бобошко-Вандерговен “Ровер та емансипація жінки на початку ХХ ст”, а також під час екскурсії музеєм побачити закапелки вілли Грушевських, які не показують звичайним екскурсантам.

Лекція Оксани Бобошко-Вандерговен "Ровер та емансипація жінки на початку ХХ ст"
Лекція Оксани Бобошко-Вандерговен “Ровер та емансипація жінки на початку ХХ ст”

На завершення відвідин садиби Грушевських між учасниками велопроменаду  відбувся імпровізований конкурс від музею «Борода всьому голова!», під час якого за оплесками присутніх визначено переможця, борода котрого була найбільш подібною до бороди Михайла Грушевського.

Учасники конкурсу «Борода всьому голова!»
Учасники конкурсу «Борода всьому голова!»

Відпочивши, емоційно і фізично поповнивши свої сили учасники, хоча й не дуже хотіли покидати локацію, все ж вирушили далі за маршрутом на фінал заходу у парку Богдана Хмельницького Prostir Lviv, де відбулося нагородження переможців та лотерея серед зареєстрованих учасників з головним призом – ретро-велосипедом.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.