Василю Сліпаку присвятять оперу «Ukraine – Terra Incognita. У 5 міфах» (відео)

628
Оперний співак Василь Сліпак
Василь Сліпак

У Львові створюють грандіозний мистецький проєкт, який має посвяту Василеві Сліпаку. Над модерною оперою «Ukraine – Terra Incognita. У 5 міфах» працює команда львівських митців спільно з колегами з Литви, Німеччини та Польщі. Презентація першої частини опери «Міф Роду» запланована на 29 червня цього року йдеться у повідомленні Сихів Медіа.

29 червня – день загибелі всесвітньо відомого українського оперного співака, львів’янина, патріота та воїна АТО Василя Сліпака. Тому оперне дійство «Ukraine – Terra Incognita. У 5 міфах» об’єднує не лише мистецький світ, але і віддає шану усім, хто загинув, захищаючи українську землю в цій війні.

Задум створити модерну українську оперу у режисерки і авторки цього проєкту, співачки Уляни Горбачевської з’явився ще у часи Революції Гідності. Вона давно і професійно займається дослідженям українських пісень. Загибель Василя Співака, який своїм талантом прославляв Україну далеко за її межами, стала ще одним поштовхом до роботи на цією ідеєю.

Як і в кожного воїна АТО у Василя Сліпака було псевдо – на війні його кликали «Міф» (скорочено від «Мефістофеля», улюблена оперна арія Василя). А тому опера «Ukraine – Terra Incognita» має співзвучні з псевдо частини: «Міф роду», «Міф дому», «Міф любові», «Міф степу» та «Міф залізного серця». Власне назви цих частин були задумані авторкою ідеї ще до загибелі Сліпака і коли Уляна Горбачевська дізналася, що Василь мав на війні псевдо «Міф», це було для неї справжнім містичним знаком.

Оперний співак Василь Сліпак

Кожна частина з п’яти опери створюється навколо автентичних українських пісень, об’єднаних за темами, розповідають автори. «Міф дому» – основано на пісенних мотивах, які українці виконували вдома – колискові, колядки тощо; «Міф любові» – це зібрання милозвучних народних наспівів про кохання; «Міф залізного серця» – відобразить патріотизм козацької пісні; «Міф степу» — це чоловічі пісні українського народу, а у частину «Міф роду» увійдуть жіночі, ритуальні народні мотиви.

Василь Сліпак
Василь Сліпак

Автором музики опери є композиторка Марія Олійник, випускниця Королівської консерваторії в Гаазі. Музика опери поєднуватиме народні пісні, авторські мотиви та імпровізацію, академічна музика переплітається з народною та сучасною. 10 солістів виконуватимуть пісні автентичними голосами під акомпанемент великого оркестру. До проєкту залучено велику команду митців, серед яких актори театру Леся Курбаса, автори працюють також над костюмами та оригінальним сценічним оформленням, активно допомагає реалізувати задумане брат Василя Сліпака – Орест Сліпак.

Команда, яка творить оперу
Команда, яка творить оперу

«Ми починаємо великий довгий процес створення опери із першого «міфу» — «Міф роду». Плануємо презентувати його у Львові 29 червня в день річниці загибелі Василя Сліпака. Працюємо над музикою, костюмами, промоуцією тощо. Зараз збираємо на «Спільнокошті» гроші для пошиття костюмів та відео-арт, тому звертаємось до усіх, кому важливе сучасне українське мистецтво, а також важлива сама постать Василя Сліпака приєднатися до цієї великої справи. Ви можете допомогти нам на «Спільнокошті» і для нас не важлива сума, яку вкладає людина, а важлива причетність людей до справи. Нам важливо, щоб опера присвячена Василеві Сліпаку і всім героям України мала правильний початок, щоб її співтворцями був весь народ. Ми хочемо зробити оперу від народу, як символ вдячності усім тим, хто загинув захищаючи цей народ, тим людям, завдяки яким ми можемо далі жити і творити. У нас дві основні мети – згуртування українців, а також показати світові, що Україна – це не якась там невідома країна третього світу, яка тільки вирішує проблеми з корупцією, а що українці – це сучасна, сильна модерна нація, здатна творити найновіше мистецтво і здатна віддавати життя за гідність і за свободу!» — говорить менеджер проєкту і доброволець АТО, Юрко Вовкогон.

Усі небайдужі можуть доєднатися до цієї благородної справи на «Спільнокошті» за посиланням — https://biggggidea.com/project/mif-rodu/. Кошти збирають на костюми та відео-арт.

Наталка РАДИКОВА

1 коментар

  1. Мережева команда джур-кіборгів імені Василя Сліпака (лідери – Билбасівська середня школа на Донеччині), виховник Сергій Файфура, створили ГІС-проект про життєвий шлях Василя Сліпака для інтегрованого шкільного уроку https://kiberdjura.blogspot.com/2021/10/2021.html (у списку посилання)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.