У Львові відкрили виставку “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині” (відео)

1589
Екпозиція виставки “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині”
Екпозиція виставки “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині”

В п’ятницю, 13 грудня 2019 року, о 16.00 в Національному музеї у Львові імені  Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбулося відкриття виставки “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині”, присвяченої 180-річчю від дня народження художника.

Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан

“Традиційно,  уже багато років, на 13 грудня, дату, яку ми вважаємо днем народження музею, ми готуємо нашу фондову виставку. Сьогодні ми маємо виставку одного з найбільш визначних українських митців другої половини ХІХ ст., фактично засновника українського живопису серед художників Корнила Устияновича.  Художника, який походить з родини одного з провідних діячів «Руської трійці» Миколи Устияновича, котрий був парохом в селі Вовків, де Корнило Устиянович народився”, – сказав генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан відкриваючи виставку.

На виставці представлено понад 70 малярських й графічних творів художника зі збірок Національного музею у Львові імені А. Шептицького, Музею мистецтв Прикарпаття, Івано-Франківського краєзнавчого музею, Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, Денисівського краєзнавчого музею, львівського храму Преображення Господнього та церкви Святого Архистратига Михаїла с. Саджава Богородчанського району Івано-Франківської області, а також полотно «Бойко на тлі гір», яке належить до приватної збірки.

Отець Андрій
Отець Андрій

“Сьогодні відкриваємо виставку художника, іконописця, дослідника,багатогранної особи, скарбу української нації, нашого народу. Жив він у непрості часи, коли було важко відстоювати свою українську ідентичність, але він над цим працював і спадщину після себе залишив дуже-дуже велику. Багато є його картин, розписів іконостасів,ікони – це надбання не тільки його особисте, а спадщина всієї нашої церкви і українського народу”, – наголосив отець Андрій на відкритті виставки.

Виставка покликана глибше познайомити нас з багатогранною діяльністю Корнила Устияновича як художника, що працював у різних видах і жанрах образотворчого мистецтва, з його новаторськими пошуками й починаннями у національному мистецтві. В межах виставкового проєкту вперше буде ширше представлене церковне малярство – одна з важливих сторінок творчої діяльності Корнила Устияновича.

“Наш Національний музей у Львові ім.Андрея Шептицького від самих початків своєї діяльності збирав твори Корнила Устияновича і можливо ми маємо найбагатшу на сьогодні збірку творів художника як малярських,так і графічних. І, як правило, на ювілейних виставках художника ми виставляли нашу колекцію. А сьогодні наша виставка є особлива, тому що ми вирішили розширити наші кордони і також представити твори Корнила Устияновича з Національного музею Гуцульщини і Покуття з Коломиї, є твори з Денисівського краєзнавчого музею,з Івано-Франківського краєзнавчого музею,з Музею мистецтв Прикарпаття. Є ікони з Саджави з храму архистратига  Михаїла і є твори , які ми добре знаємо, які є найкращими з усієї творчості художника – «Мойсей» та «Христос перед Пилатом» з нашої церкви Преображення Господнього у Львові.

Оксана Жеплинська
Оксана Жеплинська

Насамперед наша виставка покликана розкрити постать Корнила Устияновича  як художника, бо знаємо, що він працював в різних ділянках культурного нашого життя, але хотіли показати його насамперед художником. Художником, який перший в другій пол. ХІХ ст. чи не єдиний взявся за відродження нашого національного мистецтва. Який першим вказав ті шляхи, якими потім пішли наші наступні покоління українських художників в кінці ХІХ – ХХ ст.”, – розповіла куратор проекту, завідувачка відділу живопису ХІХ початку ХХ століть Оксана Жеплинська.

Експозицію виставки “Корнило Устиянович. Художник українського відродження в Галичині” можна буде оглянути в Національному музеї у Львові імені  Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) до 23 січня 2020 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.