ТОП-10 журналістів родом зі Львова

9649
ТОП-10 журналістів родом зі Львова

Мандруючи вузенькими вуличками старовинного міста Лева, або ж сидячи у затишній кав’ярні з  філіжанкою львівської кави, мимоволі замислюєшся над тим хто з видатних людей ходив цими вуличками і сидів  у тих же кав’ярнях. Погодьтеся, на думку приходять лише музиканти, співаки та політичні діячі. Але не варто забувати про так звану «четверту гілку влади» – журналістів. Тому сьогодні пропонуємо вашій увазі десятку відомих журналістів за останні майже двісті років, для яких Львів став навіки рідним містом. Хто з найвідоміших, на наш погляд, представників преси, де б він не був, завжди міг гордо сказати : «Я родом зі Львова!»

Остап Дроздов
Остап Дроздов

Остап Петрович Дроздов – ( 24 січня 1979, Миколаїв, Львівська область)відомий український журналіст, ведучий  програми «Прямим текстом»та хард-ток-шоу DROZDOV на західноукраїнському телеканалі ZIK. Навчався у Львівському Університеті ім. Івана Франка на факультеті журналістики. Працював кореспондентом газети «Поступ», заступником головного редактора «Аргумент-газети», головним редактором тижневика «Аргумент-влада».

Соломія Вітвіцька
Соломія Вітвіцька

Соломія В’ячеславівна Вітвіцька – (16 червня 1980, м. Броди, Львівська область)журналістка, ведуча «ТСН. Особливе» на каналі 1+1. Закінчила факультет журналістики Львівського університету ім. Івана Франка. Працювала у львівській телеагенції НТА, також кореспондентом та ведучою на «Ера-FM». Кілька років навчалась у Німеччині, а згодом, повернувшись на Батьківщину, працювала репортером на «5 каналі». З 2008 року працює на каналі «1+1».

Ольга Фреймут
Ольга Фреймут

Ольга Михайлівна Коник-Фреймут – (25 лютого1982, Новий Розділ, Львівська область)  українська телеведуча, журналістка та модель. Навчалася у Львівському Університеті ім.Івана Франка, а також у  Міському Університеті Лондона. Працювала журналістом у компанії Бі-Бі-Сі. А згодом телеведучою низки програм на «Новому каналі».На даний час працює ведучою на телеканалі «1+1».

Микола Савельєв
Микола Савельєв

Микола Савельєв – (11 березня 1965 року, м. Львів). Закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка. Працює головним редактором львівської газети «Ратуша». Відомий блогер. Його життєве кредо «За Україну,за її долю,за честь і славу,за народ!».

Матвій Ганапольський
Матвій Ганапольський

Матвій Юрійович Ганапольський – (14 грудня 1953 року, Львів) український та російський журналіст єврейського походження, театральний режисер, блогер, телеведучий, письменник-фантаст. Закінчив училище естрадного мистецтва в Києві та режисерський факультет ГІТІСу. Працює ведучим на радіостанції «Ехо-Москви», на кримсько-татарському телеканалі «ATR» та грузинському телеканалі «ПІК».

Ігор Гулик
Ігор Гулик

Ігор Костянтинович Гулик – львівський журналіст, директор «Львівської газети», член Національної спілки журналістів України. Працював у газеті «За вільну Україну». Згодом працював у тижневику для української діаспори «Міст» у США та Канаді. Лауреат премії «Золоте перо» НСЖУ(2011). Також визнаний найкращим головним редактором газети у Львові.

Ольга Кузьмович
Ольга Кузьмович

Ольга Кузьмович – (24 листопада 1917 року, Львів — 7 березня2012, Нью-Йорк) українська журналістка, письменниця, громадська діячка. Навчалась журналістиці у Варшаві. Працювала у виданнях «Діло», «Дорога». Пізніше працювала у редакції «Свободи» та редагувала пластові журнали.  У 1976 році була обрана головою спілки український журналістів Америки.

Асад Мухаммад
Асад Мухаммад

Асад Мухаммад – (12 червня 1900, Львів — 20 лютого1992, Міхас, Іспанія) журналіст, мислитель, дипломат, письменник, представник Пакистану в ООН. Переїхавши у Німеччину, працював сценаристом у відомого кінорежисера Мурнау. Згодом влаштувався на роботу у інформагентство Берліна. Також працював телефоністом у газеті Frankfurter Zeitung.Слід зауважити, що Асад, автор низки наукових та філософських праць, вважається одним із найвидатніших мусульманських релігійних мислителів ХХ століття.

Іван Франко
Іван Франко

Іван Якович Франко – (27 серпня1856, с. Нагуєвичі, Дрогобицький район, Львівська область —  28 травня 1916, Львів) український письменник, поет, публіцист, перекладач, вчений, громадський і політичний діяч. Попри те,що Іван Якович не вважається журналістом,він виробив певні теоретичні засади функціонування журналістики та є автором низки статей щодо його власного розуміння теорії преси.Також він вніс вагомий внесок в українську журналістику тим, що визначив принцип міжпартійності преси. Він був першим, хто подивився на історію української журналістики як на історію цивілізації нашого народу.

Осип Маковей
Осип Маковей

Осип Степанович Маковей – (23 серпня1867 року, м. Яворів, нині Львівської області — 21 серпня1925, м. Заліщики, нині Тернопільської області)український поет, прозаїк, публіцист, критик, літературознавець, перекладач, редактор багатьох періодичних видань. Маковей є автором першої праці про українську пресу, який також розглянув історію зародження і становлення тогочасної української преси в Галичині, зробив першу спробу її періодизації.

Кожного року з дверей спеціалізованих львівських вишів виходять сотні дипломованих журналістів і розпочинають свій нелегкий шлях до вершин професійності. Але не всі з них здобудуть визнання і не всіх, хто досягнув успіху, ми розмістили у цій десятці.  З нашими сучасниками ми будемо знайомитись далі   і трохи в іншому форматі, тому залишайтеся з нами.

Юлія БОРУХ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.