Олег Проців презентував монографію “Ловецтво Львова середини ХІХ – першої третини ХХ ст.”

845
Олег Проців презентував монографію “Ловецтво Львова середини ХІХ – першої третини ХХ ст.”

На сучасному етапі поглиблюється вивчення всіх сторін суспільного життя Галичини. Актуальність дослідження полягає в тому, що у Львові, який за Австро-Угорщини був столицею Галичини, а при Другій Речі Посполитій – воєводським містом, зосереджувалось суспільно-політичне, економічне та культурне життя.

На економічне та суспільно-політичне життя Львова великий вплив мало мисливство. Це сприяло розвитку у місті чисельних громадських мисливських організацій, проведенню виставок мисливських трофеїв та мисливських собак, розвитку стрілецького мисливського спорту, торгівлі продукцією полювання та знаряддями для полювання.

У результаті проведеного автором дослідження зібрано значний фактичний матеріал, що дає можливість істотно доповнити і уточнити дані з досліджуваного питання. Викладені матеріали базуються на багатовидовій джерельній базі з  урахуванням думок та здобутків попередників, поглиблюють пізнання мисливства у Галичині та у Львові, зокрема. Основу фактологічної бази праці становлять неопубліковані та опубліковані джерела ХІХ – початку ХХІ ст.

Монографія “Ловецтво Львова середини ХІХ – першої третини ХХ ст.”
Монографія “Ловецтво Львова середини ХІХ – першої третини ХХ ст.”

У монографії проаналізовано розвиток мисливства у Львові, починаючи з середини ХІХ століття. Досліджено діяльність громадських мисливських організацій Львова, а саме: Галицького мисливського товариства, Малопольського мисливського товариства, Міського мисливського товариства у Львові, Львівського мисливського товариства ім. Святого Губерта, Львівського мисливського товариства «Тур», Міського товариства мисливців «Немрод» у Львові, Галицького товариства охорони тварин. Висвітлено гуманітарні, економічні, організаційні аспекти діяльності цих товариств.

Розглянуто економічні аспекти організації мисливства у Львові, а саме: виставки мисливських трофеїв та мисливських собак, розвиток мисливської зброярської галузі, торгівлю продукцією мисливства, мисливський стрілецький спорт, оренду права полювання на землях Львівської гміни.

Ознайомитись з монографією у Львові можна у Львівській національній науковій бібліотеці України  імені В. Стефаника та науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка.  Користувачі інтернету можуть ознайомитись за цим посиланням.

Бібліографічний опис:
Ловецтво Львова середини XIX – першої третини XX ст./ О. Р. Проців = Hunting in Lviv in the midnineteenth – first third of the twentieth century/ O. R. Protsiv. – Івано-Франківськ: Фоліант, 2018. – 474 с.: іл., табл., факс.. – ISBN 978-617-7496-09-9

Олег Проців
Олег Проців

Олег Романович Проців
Народився у м. Стрий Львівської області. Закінчив Львівський зооветеринарний інститут (1989 р.), магістратуру державної служби при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (2007 р.), аспірантуру за напрямком «Державне управління» у Львівському регіональному інституті державного управління  (2014 р.). У 2015 р. захистив дисертацію «Актуальність історичного досвіду Галичини кінця XIX – початку ХХ століття для державного регулювання мисливського господарства сучасної України». На цей час є докторантом на кафедрі державного управління Львівського регіонального інституту державного управління. Тема дисертаційного дослідження – “Генеза публічного управління у сфері використання тваринного світу Галичини”.

Автор понад 280 публікацій, з яких: 13 монографії, 83 статті у наукових фахових виданнях, 72 доповіді на наукових конференціях, 112 публіцистичних статей.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.