Музей-садиба родини Антоничів запрошує на гостини з нагоди дня народження Богдана-Ігоря Антонича

942
Музей-садиба родини Антоничів
Музей-садиба родини Антоничів

4 та 6 жовтня 2019 року Музей-садиба родини Антоничів (с. Бортятин, Мостиський р-н) запрошує на святкування 110-річчя від дня народження Богдана-Ігоря Антонича.

5 жовтня 2019 року виповнюється 110 років від дня народження видатного українського поета, прозаїка, перекладача, літературознавця, громадського діяча Богдана-Ігоря Антонича.

Зважаючи на вагомий внесок Богдана-Ігоря Антонича в національну та світову культуру, дієвий вплив його творчості і таланту на збереження та подальший розвиток традицій, звичаїв, мови споконвічної гілки українського народу – Лемківщини, Верховна Рада України постановила відзначити на державному рівні 110-річчя з дня народження великого поета, а Львівська обласна рада проголосила на Львівщині 2019 рік роком Богдана-Ігоря Антонича.

У жовтні Музей-садиба родини Антоничів, що у Бортятині на Мостищині (філія Львівського музею історії релігії), проведе низку заходів, які приурочені 110-й річниці від дня народження Богдана-Ігоря Антонича: зустрічі, презентації, поетичні читання, майстер-класи, концертні дійства.

У п’ятницю, 4 жовтня, учні Дитячої школи народних мистецтв, що у Львові, презентують виставку «Мистецькі візії Антонича». Це понад тридцять робіт, намальованих під враженням прочитаних поезій Богдана-Ігоря Антонича. Виконані вони в техніках живопису, кольорової графіки, витинанки. Цікавою буде презентація музейних видань: «Вибрані твори Богдана-Ігоря Антонича», «О поезія щоденних наших справ…», каталог «Художні виставки 2015 – 2019 років». На тематичній зустрічі «…Перстень натхнення в серці тремтить» (Б.-І. Антонич) бортятинці чекатимуть усіх митців, роботи яких експонувалися в Музеї.

Афіша виставки «Мистецькі візії Антонича»
Афіша виставки «Мистецькі візії Антонича»

Першим акордом літературного свята стане виступ завідувачки Музею-садиби Ольги Дядинчук «Десять років діяльності Музею-садиби родини Антоничів».

Розпочнуться заходи о 14 годині.

У неділю, 6 жовтня, о 13 годині на подвір’ї музею парох місцевої церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Михайло Пецькович проведе спільну молитву за мир в Україні  й родину Антоничів. Опісля Народний ансамбль пісні і танцю «Лемковина» чаруватиме присутніх своїм мистецьким умінням. Художники з Харкова, Одеси, Вінниці, Житомира, Кропивницького, Львова презентують свої картини, які напишуть напередодні в околицях Бортятина на пленері «Я сказав хвилі: все тривай».

Гостей Музею чекає концертна програма за участі Народного чоловічого вокального ансамблю «Стожари» (місто Судова Вишня), виступ україномовної лемківської співачки з Польщі Юлії Дошної, яка співатиме пісні на вірші Богдана-Ігоря Антонича. Учасники Львівської молодіжної громадської організації «Молода Лемківщина» і співачка Наталія Кухар подарують присутнім музичну замальовку маловідомих лемківських народних пісень.

Музей-садиба родини Антоничів
Музей-садиба родини Антоничів

Ще одним сюрпризом стане виставка колекції одягу, який створений  за лемківськими мотивами «Художні особливості костюмів Яворівщини і Мостищини в авторських моделях» старшого викладача Львівської національної академії мистецтв, заслуженого діяча мистецтв України Ірини Грицюк.

У Музейній вітальні проходитимуть поетичні читання, у яких візьмуть участь студенти та викладачі Кропивницького Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Окрім того, найменші відвідувачі зможуть спробувати себе на майстер-класах «Кольоровий вірш Антонича» і «Тварини з поезії Антонича у глині». Їх проведуть художниця, реставратор та мистецтвознавець із Криму Софія Тимофєєва і мисткиня Софія Ярошевич.

Отож, 4 і 6 жовтня науковці Музею-садиби родини Антоничів запрошують на гостини до Антоничів і чекають усіх, кому не байдужа творчість поета, кого приваблює самобутня і глибоко філософська поезія молодого лемка.

Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.