“Золоті Вуса” Андрія Чорнія з Торонто

361

В четвер, 5  жовтня 2017 року, о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України (м. Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться відкриття першої музейної мистецької виставки малярства на склі Андрія Чорнія “Золоті Вуса”. Загалом в експозиції виставки представлено 89 робіт.

Скульптурна композиція на будинку нинішнього Музею етнографії
Скульптурна композиція на будинку нинішнього Музею етнографії

 Андрій-Ростислав Чорній народився у День Праці Канади, перший понеділок вересня 1954 року, в місті Торонто провінції Онтаріо (Канада) з братом-близнюком Богданом. Батько Андрія ­­− Андрій Чорній народився 1920 року в місті Самбір Львівської області. Його мати, Ольга Дашкевич, народилася 1923 року в селі Солотвин Богородчанського району Івано-Франківської області. У родині Андрія з боку матері наївним малярством займався двоюрідний брат матері − Степан Дашкевич, роботи якого зберігаються до сьогоднішнього дня в родині.

Андрій з раннього дитинства завжди цікавився мистецтвом і тваринами. У 1975 році він отримав ступінь Бакалавра Наук із зоології Університету Торонто.

Родина Андрія складається із трьох синів, однієї доньки, зятя, двох невісток та двох онучок, а також гладкошерстого фокстер’єра Авґуста-Родена.

Улітку 1989 року Андрій вперше зустрів художника Івана Остафійчука в місті Торонто, коли він повіз Івана до заміського будинку, який знаходився на озері Симко, 110 км на північ від Торонто. Це стало початком творчих та кавових спілкувань Андрія з його художнім натхненним мистецьким наставником Іваном Остафійчуком та його дружиною Дзвінкою. Після майстер-класів Івана Андрій створив свої перші 4 роботи на склі олійними фарбами. Три з них представлені на першій персональній виставці. Четверта робота зберігається у його львівській квартирі. Тоді ж у 1989 році в Торонто Андрій Чорній вперше зустрів львівського художника Володимира Патика. Яскраві та «гучні» кольори, побачені на картинах, захопили Андрія, справили на нього глибоке враження і вплинули на його майбутні твори.

Постер виставки малярства на склі Андрія Чорнія "Золоті Вуса"
Постер виставки малярства на склі Андрія Чорнія “Золоті Вуса”

Андрій уперше відвідав Україну в 1995 році. Він зустрів свою родину та знову Івана та Дзвінку Остафійчуків. Після переїзду до Львова Андрій занурився в активну творчу діяльність. На час відкриття цієї виставки у творчому доробку автора 250 робіт. Роботи з виставки «Золоті Вуса» зазначені в «3B-GM».

Своїм вчителем і натхненником Андрій Чорній вважає Івана Остафійчука, який завжди, надихаючи Андрія на творчість, говорив: «Малюй те, що ти хочеш і не слухай критики, але, за можливості, бери до уваги думку інших».

Андрій Чорній та Музей етнографії та художнього промислу ІН НАН України щиро сподіваються, що наївне малярство, представлене на першій  офіційній музейній виставці, мають вам сподобатись.

Мар’яна СЕНЬКІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.