Заньківчани запрошують побачити «Знак у вікні»

0
251
Лоррейн Хенсберрі.

Вчора, 24 квітня 2015 року в національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбулася генеральна репетиція вистави «Знак у вікні» американської авторки Лоррейн Хенсберрі, на прем’єру якої глядачів запрошують уже сьогодні та завтра о 18:00.

Режисером-постановником вистави є народна артистка України Алла Бабенко. Серед головних персонажів можна побачити улюблених та впізнаваних акторів із “заньківчанської” трупи, зокрема: Дарію Зелізну, Альбіну Сотникову, Наталію Лань, Юрія Чекова. У травні прем’єру можна буде побачити 3 та 26 числа.

«Знак у вікні» – одна із двох найвідоміших п’єс американської авторки, котра зображує особистість, яка, на жаль, часто є заручником обставин. Попри різноманітні життєві перешкоди людина, все ж, повинна відстоювати свій ідеал та досягати висот. Таким є лейтмотив вистави.  Відтак, кожен впізнає у виставі частинку себе, дрібку свого життя чи подій, які відбувалися поряд із ним.

«Знак у вікні» – із Америки в Україну
«Знак у вікні» – із Америки в Україну

У 1964 році, у період розквіту в Європі абсурдиського театру, Хенсберрі в Америці написала п’єсу про час сумбуру та хаосу ідеалів, що бачила довкола себе, про місце особистості у сучасному їй суспільстві. Ситуація в Україні сьогодні робить звернення до цього матеріалу потрібним і актуальним.

«Знак у вікні» – із Америки в Україну
«Знак у вікні» – із Америки в Україну

Головний персонаж – це інтелігент, якого вплутують щоразу в якісь нові сумнівні історії. Придбання газети, потрапляння у виборчі перегони, попри те, що він не бажає займатися політикою, взаємини героя з дружиною та іншими жінками – це все поєднує безліч життєвих проблем.

Поразки є частиною нашого життя, але чи здатні ми підвестися та йти далі, зберігаючи своє бачення світу й людини у ньому. Більшість примикають до натовпу. Ця історія не про таких…

Наталія БОЙЧЕНКО

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.