«З історії української моди ХХ століття», або модні таємниці від Зеновії Тканко (відео)

0
438

У четвер, 9 березня 2017 року, в кавярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) справжніх модників та модниць зібрала лекція Зеновії Тканко «З історії української моди ХХ століття». Ця непересічна подія відбулася в рамках засідання Клубу шанувальників Галичини.

 Зеновія Тканко
Зеновія Тканко

Попри холодну дощову львівську погоду,  в цей вечір в кав’ярні-галереї «Штука» було дуже затишно і, по сімейному, тепло. За філіжанкою кави з різними смаколиками зібралися охочі послухати розповідь про тенденції і ключові моменти розвитку української моди, про видатних особистостей, які зробили значний внесок у поступ цієї сфери і здобули популярність в Україні та за кордоном.

Про становлення системи спеціальних шкіл моделювання і крою, виникнення нових форм представлення одягу і його популяризації розповідала автор монографії «Мода в Україні ХХ століття» Зеновія Тканко.

Зеновія Тканко – кандидат мистецтвознавства, професор кафедри дизайну костюму Львівської національної академії мистецтв, автор монографії «Мода в Україні ХХ століття». 1979 р. закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, відділ моделювання одягу (нині Львівська національна академія мистецтв). Сфери діяльності: дизайн костюму, а також ансамблів святкового, сценічного та виставкового одягу. Співавтор посібників «Мистецька школа в системі національної освіти України» (1999 р.), «Моделювання костюму в Україні XX ст.” (2000 р.),  автор наукових праць, курсу лекцій, методичних вказівок та рекомендацій. Член Спілки дизайнерів України.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Напишіть відгук