Як в Музеї Михайла Грушевського львів’янок хусткували

916
Як в Музеї Михайла Грушевського львів'янок хусткували

Коли вам будуть говорити, що є жінки яким хустка не личить – не вірте. 18 травня 2017 р. у Музеї Михайла Грушевського у Львові майстрині Віра Олеш та Оксана Руданська провели «Файне хусткування» та довели, що жінка у хустині  – справжня красуня.

За збігом, Міжнародний день музеїв та Всесвітній день вишиванки цьогоріч святкували в один день – 18 травня, а оскільки днина випала надзвичайно теплою та сонячною, тож хусткувались в саду на віллі Грушевських.

Усім охочим майстрині пов’язували  хустини за давніми зразками, а під час цього розповідали багато історій: про традиції хусткування в різних областях України, значення цього головного убору, про символізм хустки та про свої перші майстер-класи зав’язування хусток, які проводили на Донеччині.

А ще український національний костюм не може існувати без аксесуарів. Це одна з основних особливостей нашого традиційного одягу. Давнім українцям доводилося досить часто виготовляти прикраси власноруч. Для цього використовувалися найрізноманітніші природні матеріали.

Виготовленню прикраси із зерняток (рису, проса, гречки, пшениці) присутніх навчала майстриня Надія Гнат. Ажіотаж довкола був чималий, а створені коралики, надзвичайно яскраві, літні, а головне екологічні, одразу знайшли своє місце на шийках авторів.

Родзинкою заходу стало пов’язання двома способами намітки  – старовинного святкового головного убору молодиці чи старшої жінки у вигляді полотняного або тонкого прозорого видовженого відрізу тканини, довжиною до 5 м, шириною близько 50 см.

Софія ЛЕГІН
вчений секретар Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.