Як реставратори ділились досвідом у Львові

577

Вчора, 26 листопада 2015 року в приміщенні Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника в корпусі на вулиці Личенка, 14 відбувся науково-практичний семінар “Забезпечення збереження носіїв інформації: ключові питання”.

Організатором цього семінару організованого для фахівців бібліотек, архів і музеїв, художників-реставраторів документальних пам’яток на папері та пергаменті виступав відділ наукової реставрації та консервації рідкісних видань ЛННБ України ім. В. Стефаника.

Програма семінару була дуже насиченою і її умовно розділеною на три частини. У першій частині  прозвучали доповіді на теми, зокрема: теорія і практика збереження носіїв інформації, дослідження історичних документів у процесі їх реставрації, проблеми підготовки спеціалістів у галузі консервації-реставрації документів в контексті сучасних досягнень реставраційної науки.

Друга частина семінару буде присвячена вирішенню питань щодо реставрації рукописних документів та стародруків. Учасників семінару запросили пройти в реставраційні майстерні Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, де спеціалісти наочно розповіли та показали предмети реставрації.

Особливу увагу викликала майстерня провідного художника-реставратора Андрія Макаровського. Свого часу пан Андрій закінчив факультет механіки Академії друкарства, а зараз працює інтролігатором – так в давнину називали палітурників.

Третьої частиною конференції став круглий стіл на тему “Перші кроки у збереженні нетрадиційних носіїв інформації”.  Зокрема, розглядатимуться питання консервації-реставрації фотографій.
У семінарі взяли участь провідні фахівці в галузі збереження та реставрації документів наукових закладів м. Львова. Також було переглянуто кілька відеофільмів з реставраційними роботами.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.