Вже вдруге представники меморіальних музеїв України збиралися у Львові (відео)

1137

17-18 листопада 2016 року, в приміщенні Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові відбулася ІІ Всеукраїнська наукова конференція “Меморіальні музеї сьогодні: специфіка фондової, експозиційної та виставкової роботи”.

Учасниками конференції стали представники меморіальних музеїв зі всієї України, а саме з Дніпра, Києва, Чугуїва, Харкова, Львова та інших міст. Потрібно зазначити, що це вже вдруге ця наукова конференція збирає музейників у Львові. Перша проходила в минулому році 16-17 листопада і залишила по собі вагомий слід в музейному житті України.

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові

«Дорогі колеги. Як на мене, не має нічого більш приємного і затишного як музейна конференція. Я думаю ви зі мною погодитесь. Уже кілька днів думаю собі над нашою професією, професією музейника. І я дійшла висновку, що, напевно, це одна з найбільш універсальних професій. Особливо в нинішньому світі вузьких спеціалістів ми є надзвичайно універсальними.

Кожен з нас повинен мати, і напевно має, добре розвинений інстинкт мисливця – знайти, вполювати. Нам потрібне «око експерта», тому що ми повинні знати, що ми вполювали, повинні його оцінити – справді це той оригінал, та річ, яка нам потрібна. Після того дослідити цю річ, а потім, коли починається робота над експозицією, включається наш творчий аспект, тому що це є процес творення. І кожен, хто пережив цей процес погодиться, що ми повинні включати свої творчі можливості і творчі інтенції. І хоча в той час нам допомагають художники, але якщо проводити паралель з творчістю того ж художника, томи, особливо працівники меморіальних музеїв, повинні ідентифікувати себе з Патроном для того, щоб створити його портрет за допомогою його речей, особистих чи того часу.  І чим більше ми знаємо про нього, тим кращий його портрет виходить. І , звичайно, кожен музейник є трохи артистом. Адже кожна наша екскурсія це теж творча робота і коли ми виступаємо перед відвідувачами ми є трохи артистами.

 

Директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва
Директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва

Отже, це така універсальна професія, яка для нашого розвитку дає дуже багато. Окрім того для нас, працівників меморіальних музеїв, важливим є те, що ми маємо можливість спілкуватися з певним середовищем дуже високого рівня. Адже наші Патрони – це люди надзвичайно багатогранні, які внесли великий вклад в розвиток літератури, мистецтва, культури. І це середовище, яке було навколо них і їхні потомки дуже достойне і високого рівня середовище. І це для нас є перевагою нашої професії. І ці переваги є набагато вагомішими за недоліки чи труднощі, які переживаємо ми в наших музеях іноді почуваючи, що ми є не в центрі, а на окраїні  чи, що наша праця недооцінена. Іноді почуваючи, що ми є в тіні в порівнянні з митцями чи іншими людьми, які можуть виразити себе безпосередньо як особистість, ми виражаємо себе через музей. Напевно тому, як створювалися музеї, десь до ХІХ ст. –поч. ХХ ст., працівників музею називали служителями музею.

Ось цим я хотіла поділитися з вами сьогодні, а позаяк моє слово є вітальним, то я вас всіх вітаю. Дуже приємно, що незважаючи на такий непростий час сьогодні зібралася така багата публіка для роботи конференції.  Тож бажаю вам доброї роботи», – сказала Директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва у вітальному слові, відкриваючи конференцію.

З нагоди початку конференції Музей  Соломії Крушельницької отримав подарунок від друзів музейників. Вчений секретар Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові Софія Легін передала до фондів поштівку початку ХХ ст. з видом міста Віареджо.

«Нещодавно ми, як мисливці, шукали надходження до музею і, знайшовши одну річ оцінили її та зрозуміли, що насправді її місце призначення тут, у цьому музеї», – зазначила Софія Легін. 

Потрібно зазначити, що виступи доповідачів були цікавими та змістовними. Будемо поступово викладати їх в повному обсязі для ознайомлення. Залишайтеся з нами.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.