Виставку «Народна війна 1917-1932 років» презентували у Львові (відео)

0
222
Виставку «Народна війна 1917-1932 років» презентували у Львові

22 січня, у львівському Палаці мистецтв відкрилася виставка «Народна війна». Виставка стала  результатом дворічної роботи науковців київського «Меморіалу». Автори працювали у державних та галузевих архівах СБУ 18-ти областей, опрацювали півтори тисячі архівних справ.

«Під час створення експозиції було використано матеріали державних та галузевих архівів СБУ з вісімнадцяти областей України. Загалом опрацьовано 238 фондів і 1325 справ. Водночас залучено понад 300 унікальних світлин з Центрального державного архіву кінофотодокументів України», – розповів автор і керівник проекту Роман Круцик.

У межах виставки вперше комплексно подано фото та  документальні матеріали, що відображають маловідомі та свого часу ретельно замовчувані факти антибільшовицького опору на території Наддніпрянської України в 1917–1930-х роках. Висвітлено також масові селянські виступи, збройні повстання, діяльність підпільних організацій і повстанських загонів проти окупаційної політики радянського режиму.

Як розповів голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса Степан Кубів, виставка буде пересувною. Уже завтра вона відкривається в Стрию та Самборі, а після цього побуває в районних центрах Львівщини. Також в її межах відбудеться презентація першого тому збірника архівних документів «Чекістське досьє окупованої України».

До популяризації виставки також долучився благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце».

Напишіть відгук