«Споглядаючи пейзаж», або два слова про виставку живопису Романа Венчака

602
«Споглядаючи пейзаж», або два слова про виставку живопису Романа Венчака

В середу, 12 липня о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (м. Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться відкриття виставки живопису Романа Венчака «Споглядаючи пейзаж».

Ще в епоху Відродження митець поєднував у собі здатність і наукового, і художнього осмислення дійсності через багатогранність та різноплановість мистецької діяльності. У сучасному малярському світі яскраво проявляються тенденції у визначенні ролі та місця художника в суспільстві. На шляху самовдосконалення в мистця виникає необхідність концентруватись на певному виді діяльності, на конкретному способі самовиразу, на професійному оволодінні засобами художнього вислову та фор­мами донесення картин до глядача. У світі є багато знакових постатей, які своїм талантом і багатогран­ною діяльністю охоплювали різні види художньої діяльності.

Афіша виставки живопису Романа Венчака «Споглядаючи пейзаж»
Афіша виставки живопису Романа Венчака «Споглядаючи пейзаж»

Живопис, скульптура, архітектура загалом мистецтво, як і мова, формувались у продовж багатьох тисячоліть. Якщо у мові чи музиці найбільш динамічними і розвитковими факторами є виразовість тембрального співзвуччя, гармонійність мелодики та інтонування, то у живописі основоположними – вміння передачі ху­дожником тої безмежної та осмисленої палітри барвів, а отже передачі власних навиків, свого внутрішнього відчуття, через відтворення та фіксації на полотні простору авторських думок та переживань у поєднанні з кольором.

Експозиція виставки живопису Романа Венчака «Споглядаючи пейзаж»
Експозиція виставки живопису Романа Венчака «Споглядаючи пейзаж»

Роман Венчак беззаперечний професіонал у творенні своїх мистецьких робіт. Адже початком його творчої діяльності, з 1977-1981 рр. навчання у Львів­ському училищі прикладного мистецтва імені Івана Труша (сьогодні Львівський декоративний коледж декоративного та ужиткового мистецтва імені Івана Труша), було представлено панно «725 років створення міста Львова», яке він з великим пієтетом у 80-х роках минулого століття зафіксував у металі (мідь). Творча осо­бистість майстра формувалася на зламі тисячоліть після закінчення у 1991 році Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва (тепер Львівська національна академія мистецтв).Ного роботи, як живописця, були експоновані у багатьох персональних виставках, що проходили в Україні та Європі. Показовим Є й те, що роботи художника Романа Венчака є шанованими у багатьох приватних колекціях поціновувачів живопису не тільки в Україні, але й за кордоном.

Експозиція виставки живопису Романа Венчака «Споглядаючи пейзаж»
Експозиція виставки живопису Романа Венчака «Споглядаючи пейзаж»

Художні твори Романа Венчака мають магічну силу, як музика у виконанні злагодженого, багато тембрового симфонічного оркестру. Мажорна сила його колористичних, виконаних з великим натхненням полотен, є авторським доро­говказом тієї нев’янучої любові до рідної України та незламності духу україн­ської нації.

Наталка СТУДНЯ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.