Виставка живопису «Ґрюнвальд-АРТ» відкрилась у Львові

614
Виставка живопису «Ґрюнвальд-АРТ» відкрилась у Львові
Виставка живопису «Ґрюнвальд-АРТ» відкрилась у Львові

Урочисте відкриття виставки живопису «Ґрюнвальд-АРТ» вудбулось 28 серпня о 17.00 год. в Музеї етнографії та художнього промислу на просп. Свободи, 15. Участь у відкритті взяли
Маршалок Вармінсько-Мазурського воєводства Ґустав Бжезін, Генеральни консул РП у Львові Ярослав Дрозд, заступник директора з музейної роботи музею етнографії та художнього промислу у Львові, Роман Чмелик, а також організатори «Фестивалю Партнерства».

Виставка «Ґрюнвальд-Арт» є прелюдію IV Українсько-Польського «Фестивалю партнерства», який відбуватиметься у Львові з 3 по 6 вересня разом з Конгресом культури Східного Партнерства.

Відкриття виставки живопису «Ґрюнвальд-АРТ» у Львові, 28 серпня 2015 року.
Відкриття виставки живопису «Ґрюнвальд-АРТ» у Львові, 28 серпня 2015 року.

Серед художників, чиї роботи представлені на виставці Олексій Аполлонов, Юрій Буличов, Мажена Гуцуляк, Іза Янішевська-Обарек, Віолетта Яскульська, Люцина Леткі-Вавжиняк, Ева Нєвольська-Озга, Ева Пліхта-Любєнецька, Ева Польке, Юстина Соловей, Збігнев Сприха, Беате Тішлер, Матвій Вайсберг, Ґінтаутас Вайчіс, Ґжеґож Вненк, Лукаш Задлєвський, Рената Зімніцька-Прабуцька та Боґдан Жуковський.

На виставці «Ґрюнвальд-АРТ» зібрана не звичайна колекція художніх творів кількох десятків авторів. Це доробок шести художніх пленерів, що відбувалися в 2009-2014 роках. Його надихаючою ідеєю було осмислення художниками-живописцями історичної спадщини, яку залишила сучасникам слава польсько-литовської (переважно) перемоги у найбільшій битві середньовіччя, та їх ставлення до цієї грандіозної події. Тоді у 1410 році під Ґрюнвальдом зазнала поразки потужна лицарська сила держави хрестоносців. І символіка перемоги над супротивником тієї битви не раз потім ставала актуальною, особливо у фіналі поразки німецької експансії у Першій та Другій світових війнах. Цього не можна викреслити з історичного минулого Європи, і символіка перемоги під Ґрюнвальдом буде актуальною ще не одну сотню років.

Отже учасники пленеру отримали тему позачасову, тему, можна сказати, вічну, яка дає митцю величезне поле для пошуків ЇЇ художнього втілення. Ця свобода вибору, звертання до вільно обраної символіки асоціацій і право застосувати будь-яку живописну техніку призвело до того, що твори, які народилися на пленерах, відрізняються за індивідуальністю авторів, дивують гамою бачення порушеної тематики, зачаровують формальними рішеннями та володінням колористикою.

Ймовірно, що колекція з часом буде передана до Музею Битви під Ґрюивальдом як одна з постійних експозицій. Таким чином з’явиться оригінальна Ґрюнвальдська Галерея, яка може поповнюватись кращими картинами з майбутніх пленерів. Тепер можна вже спокійно стверджувати, що «Ґрюнвальд-АРТ» – це колекція, що представляє високий мистецький рівень, різні напрямки та різновиди живопису. При цьому її великою перевагою є погляд на Ґрюнвальд з різних позицій художників з багатьох крони: Польщі, Литви, Росії, України та Німеччини.

Отож колекція живопису «Ґрюнвальд-АРТ», яка з’явилось з ідеї шестирічної давності, незабаром перетвориться на Ґрюнвальдську Галерею, яка може стати однією з найпопулярніших в Польщі, а, можливо, і в Європі. Адже щороку Поле Битви під Ґрюнвальдом відвідують сотні тисяч туристів.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.