Виставка творів Осипа Сорохтея “Життя без фальшивих нот” відкрилася у Львові (відео)

1424
Виставка творів Осипа Сорохтея

В п’ятницю, 2 червня 2017 року,  в приміщенні Музею етнографії та художнього промислу інституту народознавства НАН України, відбулося відкриття виставки творів Осипа Сорохтея “Життя без фальшивих нот”.

Осип Сорохтей. Автопортрет. 1938 рік
Осип Сорохтей. Автопортрет. 1938 рік

Художник і графік Осип Сорохтей, який жив та творив на початку ХХ століття, випускник Краківської академії мистецтв, вояк Легіону українських січових стрільців, скромний гімназійний учитель у Станіславові, один із найгостріших за соціальною орієнтацією і трагічних за невизнаністю таланту західноукраїнських митців.

Осип Сорохтей. Натюрморт з скрипкою. 1938 рік
Осип Сорохтей. Натюрморт з скрипкою. 1938 рік

“Осип Сорохтей  – це художник, який довший час перебував в певному забутті.  Слава Богу, з настанням незалежності про нього стали говорити більше, але повномасштабне відкриття творчості цього унікального художника з неповторним с тилем, сатиричного художника графіки, ще чекає свого часу,” – сказав заступник директора з музейної та наукової роботи Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський відкриваючи виставку.

Осип Сорохтей. Гротескний портрет скрипаля Корина. Графіка, 1924 рік
Осип Сорохтей. Гротескний портрет скрипаля Корина. Графіка, 1924 рік

З 67 робіт, які представлені на виставці, ласкаво надала родина Осипа Сорохтея, можна побачити різні історичні етапи і зрізи творчості художника  від сатиричних робіт до акварельних замальовок.

Могила Осипа Сорохтея в Івано-Франківську
Могила Осипа Сорохтея в Івано-Франківську

“Всі речі, які є тут виставлені родиною  для мене є дуже  близькими і рідними. Я далека від мистецтва, я лікар, але потстать Осипа Сорохтея  настільки облагороджує всіх навколо: його твори, його речі.  Я не роблю з того фетишу, але вважаю, що дуже важливо коли люди пам’ятають про своє минуле, про своїх батьків, навіть якщо їх уже немає. І я дуже вдячна Львову за шану Осипа Сорохтея”, – ділилась враженнями пані Люба, дружина сина Осипа Сорохтея.

Осип Сорохтей. Атакують ворота. 1929 рік
Осип Сорохтей. Атакують ворота. 1929 рік

На особливу увагу заслуговує чудовий біблійний цикл «Страстей Христових», який представлений окремо та показує абсолютно окрему сторінку творчості Осипа Сорохтея».

Осип Сорохтей. Допомагають нести хрест. Хресна дорога. 1930 р.
Осип Сорохтей. Допомагають нести хрест. Хресна дорога. 1930 р.

“У творчості Сорохтея неможливо все сказати. Я думаю, що скільки би про нього не писали, все одно останнє слово ще буде за майбутніми поколіннями, які, я впевнений, ще довго будуть досліджувати цього цікавого художника, творчий доробок  якого налічує понад тисячу робіт. Це і натюрморти, і портрети, багато творів побутової тематики, надзвичайно захоплююча біблійна тематика і, звичайно, сатирична графіка, яка насправді є лише десятою частиною його творів, верхівкою айсберга”, – зазначив куратор виставки Орест Макойда.

Експозицію виставки творів Осипа Сорохтея “Життя без фальшивих нот” можна оглянути в приміщенні Музею етнографії та художнього промислу інституту народознавства НАН України (просп. Свободи, 15) до 30 червня 2017 рокую

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.