Виставка “Січове стрілецтво у поштівках” запрошує у дім Грушевських

465

Сьогодні, 1 листопада 2017 р., у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові о 17.00  відбудеться відкриття спільної виставки “Січове стрілецтво у поштівках” (з колекції Романа Метельського та фондової збірки музею).

Легіон Українських Січових Стрільців (УСС) був сформований у 1914 р. у відповідь на заклик Головної української ради і Української бойової управи. В кожному повітовому містечку було створено повітові комітети з набору і формування українського стрілецтва. Запис проводився на добровільних засадах. Основний контингент становили молоді вихованці українських організацій: “Сокіл”, “Січ”, “Пласт”.

Митрополит А.Шептицький у вишколі УСС. Світлив В. Рудницький, 1917 р. З колекції Романа Метельського
Митрополит А.Шептицький у вишколі УСС. Світлив В. Рудницький, 1917 р. З колекції Романа Метельського

Українські січові стрільці були першими українськими частинами у військових діях Східної Європи після Полтави 1709 року та відіграли велике значення для відновлення військових традицій, для зростання українського патріотизму, створення військової термінології, військового фольклору. Створення Легіону стало спробою організувати українську національну армію, яка захищала українців від іноземного поневолення.

Гора Маківка, 1915 р. З колекції Романа Метельського
Гора Маківка, 1915 р. З колекції Романа Метельського

На виставці, що експонуватиметься у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського представлено понад 50 оригінальних поштівок, серед яких поштові картки періоду І світової війни та серія поштівок видана Нью-Йоркським видавництвом “Червона Калина” на основі картин Едварда Козака, створених до 40-річного ювілею УСС (1954 р.).

Український легіон в Карпатах, 1915 р. З колекції Романа Метельского
Український легіон в Карпатах, 1915 р. З колекції Романа Метельского

До проекту також долучаться студенти коледжу ім.І.Труша. Театр «ПОШУК» виконає низку стрілецьких пісень та задекламує вірші Богдана Стельмаха та Петра Карманського.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.