Виставка «Патріарх Йосиф Сліпий на перших шпальтах» з колекції Вахтанга Кіпіані відкрилась у Львові

716
Виставка «Патріарх Йосиф Сліпий на перших шпальтах» з колекції Вахтанга Кіпіані відкрилась у Львові

Вчора, 17 березня 2016 року, в приміщенні Львівського музею історії релігії (вул. Музейна, 1) вудбулася презентація виставки «Патріарх Йосиф Сліпий на перших шпальтах» із колекції періодичних видань журналіста, редактора, історика і колекціонера Вахтанга Кіпіані.

На цій виставці представлено понад 100 матеріалів, які скомпоновані тематично та хронологічно. Дуже велика є підбірка видань «Патріархату» і «За патріархат». Починається виставка з газети «Національна політика», в якій немає статті про Йосифа Сліпого, адже вона 1939 року.  Але ця газета унікальна тим, що на ній є наліпочка, що цю газету виписував на Коперніка, 36 Патріарх Йосиф Сліпий.

“Ми маємо таку чудову виставку про Патріарха Йосифа Сліпого, де можемо побачити історію Людини. Людини яка жила, яка творила, але людини, за словами святого Апостола Павла, яка була свідком Христа аж «до краю Землі» І, напевно, що про таку людину, таку виставку вартувало би зробити велику конференцію і не одну,” – сказав отець Себастьян (Степан) Дмитрук на відкритті виставки.

Отець Себастьян (Степан) Дмитрук
Отець Себастьян (Степан) Дмитрук

«Це не перша виставка, присвячена Йосифу Сліпому і не перша виставка, яку ми організовуємо  спільно з Вахтангом Кіпіані . Ми з задоволенням співпрацюємо, і це вже друга спільна виставка у нашому музеї. Перша була у 2009 році і називалась «Християнські голоси» і представляла багатомаїття періодики української греко-католицької церкви,” розповіла куратор виставки, завідувач виставкового відділу Руслана Бубряк.

Куратор виставки, завідувач виставкового відділу Руслана Бубряк
Куратор виставки, завідувач виставкового відділу Руслана Бубряк

А закінчується виставка газетою «День», за лютий 2016 року, де міститься стаття «А щоб про це сказав Патріарх Йосиф Сліпий?», в якій йдеться про зустріч Папи Франциска з Патріархом Кірілом, що дуже символічно».

Директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць
Директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць

“Розмірковуючи на тему постаті Патріарха Йосифа Сліпого і преси, я зловив себе на думці, про те, що в радянські часи, коли влада тотально вела психологічну війну проти українців, проти греко-католицької церкви, єдиним джерелом правдивої інформації була не друкована преса, а радіо, радіо «Ватикан» чи «Голос Америки».  Ми маємо сьогодні виставку друкованих засобів масової інформації, але віддаємо сьогодні віддаємо належне тим журналістам, котрі в ті часи могли передавати  інформацію через радіо,” – поділився  думками директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць.

“Ми дійсно давно дружимо з музеєм . Те що я роблю як колекціонер, музейник і журналіст великою мірою співпадає з місією таких музеїв як Музей історії релігії – зберігати безцінні речі, які часто сучасниками безцінними не вважаються. Є такий популярний вираз,що газета живе один день, ось тут є газети, яким по 50-80 років. Це означає, що газета не живе один день і ніхто не знає, що станеться через роки, і , можливо, в цій газеті буде унікальна інформація .

 Журналіст, редактор, історик і колекціонер Вахтанг Кіпіані
Журналіст, редактор, історик і колекціонер Вахтанг Кіпіані

Я збираю різну періодику і одного разу я побачив газету, якої у мене не було в колекції це «Національна політика», я її придбав, приніс додому і коли відкрив, то у мене серце забилося як від удару електричним струмом. Там на горі така марочка на якій написано хто є читачем, передплатником цієї газети – «Отець доктор Йосиф Сліпий». Це звичайний номер газети, але він є для нас важливий, що його тримав в руках наш сьогоднішній герой. І це показує, що історія не закінчується, що вона є дуже зрима, що вона отут, в руках у тебе”, – розповів власник колекції, журналіст, редактор, історик і колекціонер Вахтанг Кіпіані.

Нагадаємо, триватиме виставка в приміщенні Львівського музею історії релігії (вул. Музейна, 1)  до 11 квітня 2016 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.