Виставка “Асоціації” Лідії Трохим зібрала аншлаг (відео)

1290
Виставка
В четвер, 9 листопада 2017 року, в Музеї етнографії та художнього промислу інституту народознавства НАН України (пр.Свободи, 15) відбулося відкриття першої персональної виставки аспіранта Академії мистецтв Лідії Трохим під назвою «Асоціації».
Директор Інституту народознавства НАН України Степан Павлюк
Директор Інституту народознавства НАН України Степан Павлюк

“Переглядаючи ці роботи бачиш, що наше малярство, а зокрема Львівська школа, завжди поповнюється надзвичайно таланолвтими, обдарованими особами. Побачивши ці роботи я чомусь вважав, що такий малюнок, такий ритм має очевидно досить могутня особа, а насправді їх створила тендітна художниця. І думаю, що цій молодій особі стелиться дуже добрий творчий шлях у світ мистецтва”, – сказав директор Інституту народознавства НАН України, академік НАН України Степан Павлюк відкриваючи виставку.

Відкриття виставки Лідії Трохим "Асоціації"
Відкриття виставки Лідії Трохим “Асоціації”

Упродовж останніх трьох років художниця працювала над виходом виставки «у світ». Загалом усі роботи стилізовані, образні та узагальненні. Авторка не вдається до “прописування” несуттєвих деталей, а навпаки – намагається розповісти про глибокий зміст твору. У контурах фігур деінде можна розгледіти людей, а десь і тварин.

Доктор мистецтвознавства, академік Галина Стельмащук
Доктор мистецтвознавства, академік Галина Стельмащук

“Коли  я дивлюсь на графіку, то перш за все дивлюсь на її мову, виражальні засоби і чи володіє ними художник. Чи володіє він лінією та композицією, як він компонує на площині свій задум. Власне у Ліди все це є. В її роботах ми бачимо тверду руку графіка, грамотну побудову композиції розвинуте образне мислення. Мені подобається, що її роботи динамічні та свіжі”, – зазначила доктор мистецтвознавства, академік Галина Стельмащук.

Відкриття виставки Лідії Трохим "Асоціації"
Відкриття виставки Лідії Трохим “Асоціації”

Історія про те як ідеї отримують візуалізацію і ця візуалізація розвивається в архітектурі книги чи площині листа, власне так можна характеризувати особливості підходу мисткині. Відчуття зв’язку з контекстом у якому формувалась художниця, специфіка кола комунікування та інспірування безперечно стали передумовами для цілої групи рішень та підходів у вирішенні, як загальної концепції виставки, так і окремих робіт.

Заслужений діяч мистецтв України Василь Семенюк
Заслужений діяч мистецтв України Василь Семенюк

“Коли ми приглянемося до робіт художниці, то побачимо, що за кожною з них стоїть надзвичайно вибаглива, вишукана композиція. І головне, що для художниці не стоїть питання що малювати, головне сісти і малювати. І я вважаю, що це найголовніша заповідь художника — просто робити”, – поділився враженнями заслужений діяч мистецтв України Василь Семенюк.

Відкриття виставки Лідії Трохим "Асоціації"
Відкриття виставки Лідії Трохим “Асоціації”

Аспірант Академії мистецтв, молода художниця Лідії Трохим наголосила що основною ідеєю виставки було передати настрій, та емоції.

Лідія Трохим
Лідія Трохим

“Якщо коротко трактувати загальну концепцію виставки, то основне на меті було показати настрій. Як ліричний так і динамічний, рухливий, емоційний. Важливим було створити синтез сучасних і традиційних форм вираження, щоб все було гармонійно”, – розповіла Лідія Трохим.

Лідія Трохим народилась 1992 р. у м. Львів. Навчалась у Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва імені Івана Труша на факультеті графічний дизайн (2007—2013 рр. — бакалавратура) та у Львівській національній академії мистецтв на факультеті графічний дизайн (2013—2015 рр. — магістратура, з 2015 року — аспірантура). Учасник всеукраїнський та міжнародних художніх виставок. Також автор публікацій у наукових та науково-публіцистичних виданнях, учасник міжнародних конференцій. Працює у графічних та живописних техніках, ілюструє видання, займається версткою та графічним дизайном. Роботи зберігаються у приватних колекціях в Україні, Німеччині, Іспанії.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.