“Вигнані з Раю”, або драма-концерт лемківської пісні (відео)

1126

1 березня 2018 року, о 19:00 в залі Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, в рамках гастролей Франківського драмтеатру, відбудеться драма-концерт лемківської пісні Галини Баранкевич “Вигнані з Раю”. Режисер-постановник – народний артист України Ростислав Держипільський. Автор сценарію – Таїсія Люта. Диригент – Богдан Ткачук.

“Приїзд цього колективу і саме з такою п’єсою і саме з таким матеріалом і саме з лемківськими піснями, з відчуттям лемківської трагедії і дуже страшної біди є особливо важливим в нинішній час.  Театр Марії Заньковецької теж дуже багато робить для того щоб розповісти українському суспільству про те що відбувалося на певних етапах історії нашого українського народу.  А тут настільки чуттєва п’єса. Тому я б хотів побажати свої колегам успіху, багато глядача і я хотів би глядачу побажати щоб він ще раз осмислив в якому світі ми живемо і яким великим народом ми є”, – сказав Генеральний директор театру Марії Заньковецької Андрій Мацяк на пресконференції з нагоди драми-концерту “Вигнані з Раю”.

Прес-конференція з нагоди драми-концерту лемківської пісні Галини Баранкевич "Вигнані з Раю"
Прес-конференція з нагоди драми-концерту лемківської пісні Галини Баранкевич “Вигнані з Раю”

Автор ідеї – актриса і виконавиця пісень драми-концерту “Вигнані з Раю” заслужена артистка України Галина Баранкевич є спадковою лемкинею: материнська лінія родини походженням з села Верховня Велика Новосончівського повіту. Культура пращурів є для неї не просто етнографічним раритетом, це її життя, її сьогодення, а пісні Лемківщини – це повітря, на якому вона зростала і яким дихає понині. У своєму унікальному проекті Галина Баранкевич  поєднала драматичну історію людських доль, жертв депортації  лемків  1947 року,  з оригінальним  переспівом перлин пісенної спадщини цього поетичного етносу.

Розпочинався проект п’ять років тому з запису альбому лемківських пісень у виконанні заслуженої артистки України Галина Баранкевич, але з часом переріс у щось більше.

Галина Баранкевич
Галина Баранкевич

“Для мене це є проект душі, тому що згадуючи як п’ять років тому я писала цей альбом, я не була обмежена в часі і я собі обирала ті пісні, які я хотіла.  До альбому  увійшли як добре відомі пісні, так і маловідомі,” – зазначила Галина Баранкевич.

Мета цього проекту – згадати трагічну історію депортації лемків та  зануритись у прекрасний світ Лемківщини до виселення. Сюжет драми-концерту дасть змогу глядачам повернутися у минуле і відчути себе частиною цього народу, заглибитись таємничими стежками у Карпати, замилуватися шедеврами любовної лірики, побувати на лемківському весіллі та у гострому гуморі відчути непокірний характер цього стародавнього українського етносу. У драмі-концерті звучить близько 20 автентичних пісень у супроводі оркестру і хору молодих акторів Франківського драмтеатру, а також гімн Лемківщини у виконанні Лемківської хорової капели «Бескид» під керівництвом Петра Чоловського.

Ростислав Держипільський
Ростислав Держипільський

“Я намагаюся в свої режисерській творчості наші найбільш важливі, традиційні вистави подавати сучасними європейськими театральними виражальними засобами. Ми повинні думати які шляхи шукати до сердець нашої молоді і не втрачати їх. ТОму я намагаюся наші українські сокровенні речі не спопсивши подавати в сучасному контексті”, – розповів режисер-постановник  драми-концерт лемківської пісніна, родний артист України Ростислав Держипільський.

Проект здійснюється за підтримки Благодійного фонду “Україна Інгогніта”. Митці висловлюють особливу подяку Анатолію Матвієнку, Торгово-промисловій палаті і президенту Андрію Левковичу. Велика подяка за натхнення родинам: Дзюбинських, Репелів, Галиків, а також відомому дизайнеру одягу Любові Черніковій за створення образу.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.