«Всі наші замки, пам’ятки, по крупинці все життя збирані світлої пам`яті Борисом Возницьким, пускають”під ніж”, – Мирослава Бабінська

1640
«Всі наші замки, пам'ятки, по крупинці все життя збирані світлої пам`яті Борисом Возницьким, пускають

«А тепер, дорога наша культурна громадськосте, настав час пересвідчитися, чи здатні ми стати на захист нашої історичної спадщини! Всі наші замки, пам’ятки, по крупинці все життя збирані світлої пам’яті Борисом Возницьким, пускають”під ніж”. Тепер всім стане зрозумілим “незрозуміле” призначення Возняка директором Галереї мистецтв : роздерибанити пам’ятки, на які хтось вже має свої плани. Передача замків і музеїв у власність громад означає припинення їх існування, бо жодна громада не в змозі їх утримувати», – про це написала на своїй сторінці й Фейсбук депутат Львівської обласної ради Мирослава Бабінська.

Золочівський замок
Золочівський замок

Депутатка представила на розгляд громадськості звернення від управління майном спільної власності до голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку повідомляє Форпост. Йдеться про прохання прийняти пам’ятки архітектури, які перебувають в користуванні Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького, у спільну власність територіальних громад. Для цього, йдеться у документі, потрібно виділити з обласного бюджету 120 тисяч гривень на виготовлення технічної документації.

Звернення від управління майном спільної власності до голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку
Звернення від управління майном спільної власності до голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку

«Всі, хто має номери телефонів, мейли керівництва області, міністерства культури, нардепів, відомих людей, негайно пишімо, телефонуймо і робімо найширший розголос!», – закликала Мирослава Бабінська.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Поняття «перебувають у користуванні» та «перебувають у власності» – абсолютно різні речі. Прості запитання: хто на сьогодні є юридичним власником цих споруд? Чому вони не були належним чином оформлені ще до того, як Возняк з’явився на горизонті?
    Разом з тим, Підгорецький замок, наприклад, вже давно був переданий у користування галереї, але там, фактично, нічого не зроблено бо не було коштів. Натомість всі нечисленні закордонні пропозиції щодо фінансування реставрації замку (на різних умовах) за часів Возницького відкидались. Звідки галерея візьме ці кошти сьогодні? Одним фактом приналежності до галереї замок ніхто не відновить.

  2. Може досить поширювати популістську маніпулятивну інформацію?
    Результати “подвижницької діяльності” оточення Возницького, зокрема його доньки, які користувались довірою світлої пам’яті Бориса Григоровича, ми вже наочно бачимо – сотні зниклих стародруків і інших експонатів галереї, чим зараз займається прокуратура і СБУ.
    Може сайт “Фотографії старого Львова” висвітлить і цю незручну тему, як донька Возницького і інші “охоронці культурної спадщини” дерибанили музеї і роками не підписували акти звірки і всіляко зривали перевірки, чи “гроші не пахнуть” і наразі вигідніше виконувати політичне замовлення під Возняка, який почав чистити ці Авгієві конюшні?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.