Вперше у Львові можна побачити унікальні твори зі збірки Галини Горюн-Левицької (відео)

3645
Вперше у Львові можна побачити унікальні твори зі збірки Галини Горюн-Левицько

У п’ятницю, 25 листопада 2016 року, в в Історичному комплексі Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (по вул. Драгоманова, 42) відбулося відкриття виставки живописних та графічних творів зі збірки Галини Горюн-Левицької.

Збірку представив директор Національного музею у Львові  Ігор Кожан, який розповів про життя Галини Горюн-Левицької та її чоловіка – Мирона Левицького.  А також повідав історію особистого знайомства з власницею збірки і передачі  творів та великого архіву митця з Торонто до фонду Національного музею у Львові.

Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан

“Дві третіх цієї збірки складають твори Мирона Левицького, одна третя – твори художників, митців, які працювали в діаспорі. Формування творів цієї збірки було дуже цікавим. Адже роботи митців і більшість творів Мирона Левицького п. Галина купувала. Це не було так, що чоловік їй просто їх дарував. Тож, щоб твори Мирона не вийшли за межі будинку, вона купувала їх за свої власні зароблені кошти.

І хоча передати зібрані твори до музею п.Галині було дуже важко морально, але вона завжди вважала, що зробила правильно, подарувавши колекцію до музею в пам’ять про свого чоловіка. В подяку музей взяв на себе зобов’язання, що періодично  збірку будуть виставляти для огляду львів’ян і гостей міста “,  – зазначив Ігор Кожан.

Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан був в дружніх стосунках з пані Галиною і записав на відео її розповідь про свою колекцію.

На виставці репрезентовано найбільше музейне зібрання творів Мирона Левицького, учня Мистецької школи Олекси Новаківського – одного з найвидатніших українських художників у Канаді. Рівночасно глядач може ознайомитись з модерністичними працями українських мистців ХХ століття, що жили за межами України – в Європі, Північній та Південній Америці, Австралії.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.