Вощатинський іконостас — унікальна робота Йова Кондзелевича (відео)

1129
Фрагмент Вощатинського іконостасу Йова Кондзелевича

День музеїв, 18 травня 2017 року, в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького стало подвійним святом. Бо окрім привітань від міського голови та директора музею, нагород та подяк за віддану працю всі — і гості, і працівники отримали унікальну можливість — побачити відреставрований іконостас церкви Різдва Пресвятої Богородиці Загорівського монастиря (Волинська обл.). 

Вощатинський іконостас на експозиції

Сьогодні до 350-річчя від дня народження Йова Кондзелевича ми презентуємо громаді Львова, гостям міста, шанувальникам українського мистецтва пам’ятку, яку досі не експонували — Вощатинський іконостас для Загорівського монастиря на Волині. До нашого музею його привезли в 1962 році. Видатні мистецтвознавці і музейники — Борис Возницький, Петро Лінинський, Віра Свєнціцька врятували пам’ятку зі зачиненого храму св. Петра на Волині. Досі іконостас зберігався у фондах музею. Нині представляємо цю пам’ятку в постійній експозицій нашого музею, — розповів генеральний директор музею Ігор Кожан.

“Нерукотворний Спас” – фрагмент Вощатинського іконостасу

Дослідник творчості Йова Кондзелевича, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України Олег Сидор наголосив, що нагода бачити іконостас після реставрації, — це максимально відчути особливості малярства Йова Кондзелевича.

 

Упродовж трьох років іконостас уперше фахово реанімували п’ятнадцять працівників реставраційного відділу Національного музею. До нас дійшли майже усі ікони з цього іконостасу — 28 творів. Під час відновлення реставратори виявили втручання в авторський живопис і, навіть, перемальовування окремих сюжетів. Зокрема під образом Бога Отця виявили ікону Богородиці з ангелами, яку створив Кондзелевич.

Відтепер Вощатинський іконостас перебуватиме на постійній експозиції музею. Тож оглянути його можуть усі охочі.

Наталія ПАВЛИШИН

Світлини джерела:

  1. https://www.volart.com.ua/art/konzelevyz/
  2. https://www.facebook.com/romko.zilinko?fref=ts

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.