Відзначення 99-ї річниці утворення ЗУНР та 130-річчя від дня народження Дмитра Вітовського (повна програма)

819
Як 3 квітня 1990 року над Львовом піднімали Державний Прапор України
3 квітня 1990 року над Львовом підняли Державний Прапор України

У жовтні 1918 року почався процес розпаду Австро-Угорської імперії. Основні народи, що входили до її складу, у повний голос заявили про своє самовизначення. Гостро постало питання і про долю західноукраїнських земель. У Галичині існували дві сили, що претендували на всю повноту політичної влади, – українці та поляки. Перші прагнули до створення самостійної української держави, а інші бажали приєднання західноукраїнських земель до Польщі, яка знов відродилася.

18 жовтня 1918 року у Львові відбувся з’їзд представників усіх західноукраїнських політичних партій і церковних ієрархів, на якому був створений представничий орган влади – Українська Національна Рада на чолі з Є. Петрушевичем. У своєму першому маніфесті Рада проголосила створення Української держави на українських етнічних землях Австро-Угорської імперії. Ця подія була повною несподіванкою для поляків, проте дуже скоро вони опам’яталися і почали активно готуватися до встановлення свого контролю над усією Галичиною. У цей час румунські війська зайняли велику частину Буковини, а Закарпаття продовжувало залишатися під контролем Угорщини.

Євген Петрушевич
Євген Петрушевич

10 листопада було проголошено створення західно-української Народної Республіки (ЗУНР) на чолі з президентом Є. Петрушевичем. Нова республіка займала територію близько 70 тис. кв. км., 71 % її населення складали українці, 14 % – поляки, 13 % – євреї.

Дмитро Вітовський
Дмитро Вітовський

З нагоди 99-річниці утворення ЗУНР а також 130-річчя від дня народження Дмитра Вітовського в Львові відбудуться різні святкові заходи. Пропонуємо вам їх повну програму.

31 жовтня

  • 11:00 Відкриття фотовиставки «ЗУНР: у війні та державотворенні» у парку «На валах»

1 листопада 09.00 Театралізоване військово-історичне дійство «Проголошення ЗУНР» біля головного входу в будівлю Львівської обласної ради та Львівської  обласної державної адміністрації.

  • 10.00 – 17.00 Проходження центральними вулицями Львова патрулів-реконструкторів у формі Українських Січових Стрільців
  • 11.00 – 11.10 Покладання квітів до Меморіалу воїнам УГА на Личаківському кладовищі.
  • 11.10 – 11.30 Громадське віче.
  • 11.35 Покладання квітів до могили Президента Національної Ради ЗУНР Є.Петрушевича.
  • 11.40 – 11.45 Запалення лампадок до могил загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України на полі почесних поховань № 76 Личаківського кладовища.
  • 11.45 – 12.05 Проведення панахиди за тими, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежність України.
  • 13.40 – 15.30 Проведення квесту «ЗУНР» в центральній частині м. Львова.
  • 13.30 – 14.00 Урочистий перехід колони студентської молоді за маршрутом: вул. Університетська – І. Огієнка – Т. Шевченка – Янівське кладовище та покладання квітів до Меморіалу Українських Січових Стрільців.
  •  14.00 – 15.00 Покладання квітів та віче на Меморіалі Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі.
  •  15.30 Фінал квесту «ЗУНР» та мистецька частина «Стрілецький співаник» на площі біля Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.

5 листопада   

  • 12.00 – 13.00 «Марш слави Галицької Армії та військ Української Народної Республіки» у супроводі оркестру Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
  • 14.00 – 15.00 Театралізоване військово-історичне дійство «Бої за столицю – Львів» у парку «На валах».

8 листопада 

  • 13.00 Вшанування пам’яті Дмитра Вітовського, з нагоди 130-річчя від дня його народження, на Меморіалі УГА Личаківського кладовища.
  • 8.00 – 16.00 Участь делегації з Львівщини в урочистих заходах з нагоди 130-річчя від дня народження Дмитра Вітовського у с. Медуха Галицького району Івано-Франківської області.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.