„Відважні: наші Герої“: від Української Революції до Революції Гідності

887
Відкриття мандрівної виставки „Відважні: наші Герої“

Про тих, хто творить історію, хто був у перших лавах обстоювання незалежної Української держави, хто й сьогодні в авангарді боротьби — покоління революціонерів: 1917-1921 років, Революції на Граніті, Помаранчевої революції та ще зовсім незагоєної — Революції Гідності, говорили 20 квітня 2017 року в Національному університеті „Львівська політехніка“. Тут упродовж тижня, від 20 до 28 квітня, у першому навчальному корпусі (вулиця Карпінського, 2/4) діє мандрівна виставка „Відважні: наші Герої“.

Відкриття мандрівної виставки „Відважні: наші Герої“

Експозиція зі шести модулів демонструє художній реконструйований типаж певної революційної епохи та монітор із демонстрацією спеціально виготовленого тематичного відеоролика кінохроніки, художніх колажів із архівних світлин і текстів. У них зображені різні типажі борців доби Української Революції, Холодного Яру, Української Повстанської Армії, Революції на Граніті, Помаранчевої Революції, Революції Гідності.

Відкриття мандрівної виставки „Відважні: наші Герої“

— Нам важливо показати тяглість боротьби, що Революція Гідності — це не окремий протест, а продовження боротьби. І її не було б, якби не попередні історії, якби не ті люди, які пожертвували собою задля сьогодення. Виставка мандрує Україною, нещодавно експонували її в Івано-Франківську, а перед тим у Будинку профспілок у Києві, Верховній раді та торговому центрі „Глобус“, що розташований під самісіньким Майданом Незалежності, де був епіцентр революцій, — розповіла дизайнерка, співробітниця Центру досліджень визвольного руху Ольга Сало.

Відкриття мандрівної виставки „Відважні: наші Герої“

Організатори — Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності, Національний університет „Львівська політехніка“, „Студентське братство Львівської політехніки“; партнери – Український інститут національної пам’яті, Український інститут історії моди, Військово-історичний клуб „Повстанець“, Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.

Відкриття мандрівної виставки „Відважні: наші Герої“

Виставка, присвячена поколінням борців за незалежність України від часу революції 1917–21 років до Революції Гідності, діятиме до 28 квітня щобудня з 8:30 до 17:00.

— Для Студентського братства ця виставка особливо важлива, бо це частина й нашої історії. Саме братчики були творцями студентської „Революції на Граніті“, брали активну участь у двох новітніх — Помаранчевій революції та Революції Гідності. Для нас важливо, щоб молоді покоління знали цю історію, — наголосив очільник Студентського братства Львівщини Борис Пошивак.

Відкриття мандрівної виставки „Відважні: наші Герої“

На презентації виставки виступила дружина героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича — Наталя. Вона наголосила на знаковості того, що виставка перебуває саме у Львівській політехніці:

Відкриття мандрівної виставки „Відважні: наші Герої“

— Саме політехніки першими вийшли на Євромайдан і після побиття не розійшлися, а залишилися там. П’ятеро героїв Небесної Сотні — випускники Політехніки. Товариство „Просвіта“ цього університету першою розпочала волонтерську підтримку родинам героїв. І саме Львівська політехніка, перша у Львові, відкрила Меморіал пам’яті героям Небесної Сотні. Багато студентів-політехніків і зараз воюють у найгарячіших частинах нашої країни, — наголосила гостя.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.