У Львові стартувала акція від Незалежності до Незалежності (відео)

1753
Ярослав Стецько, або акція від Незалежності до Незалежності

В п’ятницю, 30 червня 2017 року, у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (площа Ринок, 10) відбулася акція, присвячена Акту проголошення відновлення української державності  у 1941 році під назвою  «Крізь призму епох: від незалежності до незалежності».

Нагадаємо, 30 червня 1941 року з балкону приміщення товариства «Просвіта», яка знаходилась у кам’яниці за адресою: м. Львів, площа Ринок, 10, Голова Державного правління Ярослав Стецько проголосив Акт відновлення української державності.

Львів, площа Ринок, 10
Львів, площа Ринок, 10

“Український народ в різні епохи,не маючи ще достатньо сил, але міцний духом змагався за свою соборність. Знаємо козацький період, а потім дуже мужній – початок ХХ ст. коли Січове Стрілецтво, а згодом Коновалець, котрий справді створив програму незалежності нашої держави, дав клич до сьогодення, що ми визволимося.

Директор Інституту народознавства НАН України, академік НАН України Степан Павлюк
Директор Інституту народознавства НАН України, академік НАН України Степан Павлюк

30 червня 1941 р. нація уже була готова, правда не вся, лише частинно. Території Західної України уже були готові стати за свою незалежність, але супостат на Сході та в Центральній Україні був настільки міцний, що сили духу вистачило засвітити нам шлях до сьогодення. Вони це зробили.  І справді 30 червня з цього приміщення, з цього балкону було проголошено документ про незалежність Української держави. Виголошений 30 червня Акт є і сьогоднішньою основою нашої непереможності і соборності”, –  зазначив директор Інституту народознавства НАН України, академік НАН України Степан Павлюк відкриваючи подію.

Керівник Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський
Керівник Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський

“В час сучасної війни з нашим ворогом – Путінською Росією дуже важливим є не лише відновлювати дух нашої давнини, але й живити дух  нашої доби. Героїчні акції наших предків мають живити наших сучасників . З цією метою Інститут народознавства, Музей етнографії  та художнього промислу сьогоднішнім заходом розпочинає масштабну акцію «Від Незалежності до Незалежності», яка триватиме від 30 червня по 24 серпня. Її метою є запросити всіх небайдужих відчути дух історії, зробити символічне фото з балкону, де була проголошена Українська держава”, – зазначив керівник Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський.

Галина Мазувок
Галина Мазувок

Інформаційно-пізнавальною частиною акції стала мультимедійна презентація  Галини Мазувок про події 1941 року у Львові і ролі у них Ярослава Стецька, Степана Бандери та інших видатних українців.

Звідувач сектору експозиції Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України Андрій Колотай
Звідувач сектору експозиції Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України Андрій Колотай

У емоційно піднесений момент розповіді завідувач сектору експозиції Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України Андрій Колотай зачитав Акт проголошення відновлення української державності, чим максимально підсилив відчуття важливості моменту в історії нашої держави.

Представники хорової капели "Дударик"
Представники хорової капели “Дударик”

Акція відбулася за участі представників хорової капели “Дударик” на чолі з Дмитром Кацалом. У їх виконанні прозвучала пісня на слова Івана Франка “Не пора” та в’язанка повстанських пісень. Глядачі пробували несміливо до них долучатися.

Також, починаючи від 30 червня і до 24 серпня 2017 року, упродовж двох місяців Музей етнографії та художнього промислу ІН НАНУ розпочинає акцію «Зроби селфі на балконі, з якого було проголошено відновлення української державності». Вартість селфі входить у вартість вхідного квитка. Квиток для дорослих коштує – 20 грн., для юних і перспективних – 10 грн.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.