Вдихнути на повні груди літа з картин Ігоря Бадяка

0
454
Вдихнути на повні груди літа з картин Ігоря Бадяка

У вівторок, 28 червня 2016 року, в галереї сучасного мистецтва  «Зелена канапа» (вул. Вірменська, 7) відкрилася перша за останні 20 років виставка львівського художника Ігоря Бадяка. «Подихом літа» наповнив виставкове приміщення майстер монументального живопису та вітражу.

«Подихом літа» – саме таку назву має експозиція живописних та вітражних творів І. Бадяка. Вітражі, виготовлені за технологією Тіфані (так звані, пласкі вітражі) чарують дадаїстичною грайливістю. Тут, серед простих геометричних форм, першу скрипку грає колір, легкий настільки, щоб у нього ввійшло сонце. Тоді як на полотнах , крім барв лунають мелодичні лінії, фактура, простір. Жива емоція втілена «алля пріма», тобто на одному подиху, дихають з душею митця в унісон.

Художник Ігор Бадяк
Художник Ігор Бадяк

Ігор Бадяк народився 1965 року у Львові. Закінчив Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва імені І. Труша (1984), відтак Львівську Академію Мистецтв (1992). Брав участь у загальноукраїнських та міжнародних виставках у Польщі, Словаччині. Є постійним учасником  міжнародного бієнале живопису «Срібний квадрат» (Перемишль, Польща). Твори вітражиста прикрашають Церкву Святого Миколая у Вроцлаві (Польща), музею Ар Деко у Москві. А також приміщення Музею грошей Національного банку у Києві, відділення НБУ Києва та Чернівців. Львів’яни можуть побачити розписи руки Бадяка у готелі відпочинкового комплексу «Бухта Вікінгів».

– Автор багато років працював на замовлення, – розповідає Олеся Домародзька, власниця галереї «Зелена канапа»- виконував такі завдання, як оформити зал в музеї «Арт Деко». Ті вітражі були класичні, дуже вишукані, мали багато графічності, притаманної стилю Арт Деко. Коли ж художник почав працювати для себе, у нього з’явилась легкість, нерозкрита досі, напівабстрактність, прозора гама кольорів.

«Митець, що озброюється кольорами та площинами» – так говорить про живописця навчальний майстер кафедри художньої кераміки ЛНАМ Олег Малишко. Припускає:

– Дивлячись на роботи, я сприймаю автора як оптимістичну людину: він тяжіє до позитивних кольорів. Форми пізнавані. Ми завжди шукаємо в мистецтві щось знайоме, певну асоціацію. У нього ж на інтуїтивному рівні знаходимо і космос, і натюрморт, і граційну жінку, і багато чого ще.

Зефірного кольору будинки, зорі, квіти, навіть за похмурої погоди промовляють: «Сонячно» .Майстер усміхається:

– Не всі твори написані влітку, але всі в літньому настрої. Дещо малювалось на одному подиху, як ці іриси (вказує на одну з картин), інші твори потребували більше часу на глибше осмислення.

Майже завжди у його майстерні звучить музика, не легка, а навіть навпаки. Автор зізнався, що є давнім прихильником року: Pink Floyd, Led Zeppelin. Тому лише зрідка «вмикає» тиша. Творить пристрасно і завзято, спрагло вдихаючи життя.

Ксенія ЯНКО

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.