В приміщенні аптеки Міколяша відкрився дім Apothecary

1
3392
В приміщенні аптеки Міколяша відкрився дім Apothecary

Зовсім недавно у Львові сталася подія, яка чомусь пройшла майже непомітно для мешканців міста і шанувальників його культури та історії.  Приміщення на вулиці Коперника під номером 1 одного ранку виявилось відчиненим. Давні металеві ролети піднялися і приміщення колишньої аптека №24 (історична назва – “Під Золотою Зіркою”), яку всі львів’яни називають – аптека Міколяша – ласкаво запросило усіх перехожих.

Фасад аптеки Міколяша, фото липень 2015 року
Фасад аптеки Міколяша, фото липень 2015 року

Для повної точності потрібно уточнити, що відкрилася не вся аптека, а лише її права половина, ліва надалі залишається зачиненою і, як стало відомо, там ведуться потужні реставраційні роботи. Спокуса зайти в приміщення, зробити кілька фото була надто великою.

В 1853 р. у старому приміщенні аптеки засвітилася перша у світі гасова (нафтова) лампа, яку винайшли фармацевти Йоган/Ян Зег (Jogann (Jan) Zeh) та Іґнатій Лукашевич (Ignacy Lukasiewicz). Будинок на вул. Коперника, 1 побудований для приміщення нової аптеки в 1892 р. на кошти Кароля Міколяша (Karol Mikolasch), сина чеського підприємця Петра Міколяша, за проектом архітектора Яна Шульца (Jan Schulz).

В приміщенні, де колись знаходилась аптека Міколяша,  особливо притягує погляд розпис стелі.  Він дивом зберігся з минулих часів і тепер дає можливість оцінити всю красу та велич архітекторів минулого.

В нещодавно відкритому приміщенні  аптеки Міколяша знаходиться Львівський Дім Розкішної Косметики для тіла у аптеці “Під Золотою Зіркою”.

Заснувала цей проект Ірина Іонова, якось у зимовий вечір в лабораторії старовинної аптеки, Ірина знайшла стару книгу рецептів косметики, якими з 1828 року до самого Золотого Віку Couture (1947-1957) користувались особисті косметологи знатних Madame Галичини та Європи.

Мемуари Michèle Fitoussi (2014) свідчать про те, що Helena Rubinstein любила приїжджати в аптеку за натхненням.

Ірина відновила традиційні рецепти та вдихнула в них сучасні технології та мрії нового покоління, а також свою любов до краси, ароматерапії та спа. Формули виявились настільки комфортними на шкірі, а аромати чаруючими, що вироби Apothecary набули швидкої популярності. Послідовники стали описувати косметику як “одяг від кутюр для шкіри” (Chicardi, 2015).

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерела:

Інтерактивний Львів, дім Apothecary

1 коментар

Напишіть відгук