В Музеї Михайла Грушевського презентували фільм

902
В Музеї Михайла Грушевського відбулася презентація фільму

У п’ятницю, 22 січня 2016 року, у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул.І.Франка, 154) відбулася презентація документального фільму «Галицька весна української ідеї», присвяченого 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського.

Тарас Каляндрук та Марія Магунь
Тарас Каляндрук та Марія Магунь

Презентував фільм режисер та сценарист картини Тарас Каляндрук, який розповів, що спонукало його до зйомок та чому у фільмі зроблено акцент саме на львівський період життя та творчості Михайла Грушевського, який припадає на 1894-1914 рр.

Консультантами фільму під час зйомок були Михайло Гнатюк, Іван Сварник та Марія Магунь, які також виступили під час представлення картини.

Марія Магунь
Марія Магунь

Заслужений працівник культури, директор Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові Марія Магунь розповіла про те, як відбувалися зйомки у музеї та наголосила, що 2016 рік проголошено роком Михайла Грушевського і дуже важливим є те, що у музеї він розпочався презентацією фільму саме про львівський період життя вченого.

Михайло Гнатюк
Михайло Гнатюк

Доктор філологічних наук, професор кафедри теорії літератури і порівняльного літературознавства ЛНУ ім.І.Франка Михайло Гнатюк зауважив, що символічно, що фільм про Михайла Грушевського презентується саме 22 січня, у День Соборності України, адже ця непересічна особистість уособлює собою українське єднання. Розповів про передумови приїзду вченого до Львова у 1894 році, як викладача на кафедру історії України Львівського університету, а також про відносини двох Геніїв українського народу – Михайла Грушевського та Івана Франка.

Іван Сварник
Іван Сварник

Кандидат історичних наук, голова Археографічної комісії Наукового Товариства ім.Шевченка Іван Сварник повідав про Михайла Грушевського, як творця модерної української нації, про учнів його Львівської історичної школи та про найбільшу працю вченого – «Історію України-Руси», написання якої він розпочав у Львові.

Після перегляду фільму усі охочі висловили свої думки з приводу побаченого, обговорили можливості подальшої праці, а також побажали творчого поступу авторові картини в майбутньому.

Софія ЛЕГІН
вчений секретар Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.