“У пошуках гармонії” Олега Якимовича

358
Олег Якимович
Олег Якимович

Сьогодні, 15 лютого 2018 року, о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України (проспект Свободи, 15) відбудеться відкриття виставки живопису та графіки Олега Якимовича під назвою “У пошуках гармонії”.

Олег Якимович народився 21 вересня 1971 р. у м. Львові. Після школи навчався у художньому училищі в смт. Івано-Франкове.

У 1995 р. закінчив Львівську Академію мистецтв (відділ «Художні вироби з дерева»). Учителі: М. Безпальків (композиція), В. Черкасов (живопис).

2000 року − персональна виставка в галереї «Яровіт»,  а вже 2004 року − персональна виставка у Центрі української книги товариства «Просвіта».  Працює в галузі станкового живопису та графіки, сакрального мистецтва.

У швидкоплинному темпі життя не завжди є час і можливість милуватись красою та спостерігати вражаючі миттєвості, які дарує нам світ природи. Можливо, тому їх так натхненно намагається вловити у своїх картинах художник Олег Якимович. Йому найбільше імпонує рання осінь, коли все навколо насичене яскравими барвами. На думку Олега, ця пора найкраще відповідає його характеру й емоційному стану.

Постер виставки живопису та графіки Олега Якимовича під назвою "У пошуках гармонії"
Постер виставки живопису та графіки Олега Якимовича під назвою “У пошуках гармонії”

Улюблена техніка Олега Якимовича − монотипія, яку він освоїв навчаючись у Львівській академії мистецтв. Отриманий відбиток на папері завжди приховує моменти непередбачуваності, при цьому залишається єдиним і унікальним, це спонукає митця постійно шукати нові мотиви і засоби виразності. Його ранні монотипії переважно ахроматичні і відзначаються декоративністю, вносять в образи гротеск і символічне звучання.

В останні роки художник сміливіше вводить колір, вдаючись до живописних «акварельних» плям та побічних текучих плавних ліній, щоб передати мінливість світлоповітряного простору, збагнути кольорову ефемерність природи. Іноді вже на відтиснутому фарбою листі автор наводить від руки свіжі фактурні мазки, які додають художньої виразності твору.

Новими творчими знахідками Олег ділиться зі своїм учителем із часів навчання в академії − Михайлом Безпальківим, який досі є його найавторитетнішим порадником.

Олег Якимович у пейзажах уникає людських зображень, що посилює філософську ідею глибинної гармонії природи. Найбільше любить малювати дерева у різні пори року, не байдужий до давньої архітектури (дерев’яні церкви, вітряки), намагається «зафіксувати» їх на полотні і папері, передати стан і характер.

Олег Якимович − спостережливий і чутливий художник. Його твори доносять до глядача позитивний емоційний настрій, знімають напругу повсякденного життя.

Юрій СТАНКЕВИЧ
кандидат мистецтвознавства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.