У Львові з’явилось графіті, присвячене митрополиту Андрею Шептицькому

2448
У Львові з'явилось графіті, присвяченого митрополиту Андрею Шептицькому

Вчора, 20 жовтня 2015 року, на стіні Стрийського ринку відбулося відкриття величезного графіті, присвяченого Андрею Шептицькому. Це графіті є частиною соціально-мистецької кампанії ДемАльянсу «Говорять стіни Львова».

Над створенням графіті два місяці невтомно працював художник Андрій Савчишин. На стіні він зобразив три портрети Шептицького та відтворив елементи багатогранних досягнень Митрополита. Адже Андрей Шептицький був не лише видатним церковником, а й активним соціальним та політичним діячем.

Задум вдалося втілити завдяки підтримці меценатів Зірки Гаюк та Руслана Фогела, а також завдяки директорові Стрийського ринку Борисові Кухар.

«Такою акцією ми хочемо показати, що вшановувати пам’ять видатних людей можна не витрачаючи шалених коштів. Це графіті обійшлося нам лиш у кілька тисяч гривень, але воно красномовно розповідатиме про видатного українця ще багато років. У той же час ми змогли зробити наше місто красивішим та комфортнішим. Це не остання наша акція і кожен охочий може доєднатися до неї як і працею, так і фінансами», – розповіли демальянсівці.

Потрібно сказати що львів’яни неоднозначно відреагували на появу цього графіті на стінах ринку. Хтось захоплено підтримував цю ідею і хвалив юного художника за гарну роботу, хтось брутально вимагав сказати скільки йому за це платять. Частина львів’ян також скептично оцінила появу митрополита Андрея Шептицького на стіні ринку.

На будь-яку ситуацію можна дивитися з різних боків. З одного боку графіті розташоване на стіні ринку, а з іншого – на зупинці громадського транспорту. Як сприймуть львів’яни цей проект і скільки часу він протримається без втручання “вандалів” з балончиком фарби – покаже час.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

 

1 коментар

  1. Цікава РИНКОВА тенденція що виникла з Шептицьким у Львові. На днях завершили графіті з його портретами і афоризмом на Стрийському базарі.А та сма фраза вже з 10 років прикрашає інший ринок – Південний.
    Цікаво, а як часто він ходив на ринки?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.