У Львові відкрилася виставка Петра Сметани «Малярство. Дія друга»

0
349
Експозиція виставки Петра Сметани «Малярство. Дія друга»
Експозиція виставки Петра Сметани «Малярство. Дія друга»

Вчора, 16 березня 2016 року,  у виставкових залах ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького (м.Львів, вул.Стефаника, 3) відбулося відкриття виставки «Малярство. Дія друга» Петра Сметани. На виставці представлені живописні роботи створені Петром Сметаною протягом 2013 – 2015 років.

Відкриття виставки Петра Сметани «Малярство. Дія друга»
Відкриття виставки Петра Сметани «Малярство. Дія друга»

2007 року Петро Сметана, вперше взяв участь у вистаці малярства. Його фарби тоді були постімпресіоністичні – промовисті та яскраві. Сюжети творів мальованих з натури багатоскладові і близькі до класичних. Його твори відразу ж набули популярності, бо публіка любить зрозумілу красу, що вибухає чистими враженнями зі знаком плюс. Отже, його першою дією була емоція.

Пізніше почалися пошуки і переосмислення. Емоція сповільнювалась і перетворювалась на роздуми поступово. Фарби ставали більш ахроматичними, сюжети менш буквальними. В абстрагованій натурі, можна тепер лиш вгадувати обриси матеріального і навколишнього, філософію світла і спокою. Нові фактури, пов’язані з новою малярською технікою з використанням емалей, тепер нагадують красу висохлого листя й каміння, фіордів та японських садів. Почав з’являтися інший світ – світ художника Петра Сметани. Відбулася друга дія, що стала думкою.

Олеся ДОМАРАДЗЬКА
директор мистецької галереї «Зелена Канапа»

Напишіть відгук