У Львові відкрилася виставка ікон «Оновлення традицій» (відео)

1608
У Львові відкрилася виставка ікон «Оновлення традицій»

В середу, 22 червня 2016 року, у Музеї «Львівська барокова скульптура ХУІІІ ст. Творчість І.Г.Пінзеля» – відділі ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького ( площа Митна, 2),  відбулося урочисте відкриття виставки ікон під назвою «Оновлення традицій».  Подія присвячена 20-річчю кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ. Це в основному курсові або дипломні роботи студентів кафедри. Ікони виконані в класичній техніці темперного іконопису.

Під час відкриття виставки відбулася також презентація каталогу ікон виконаних студентами та викладачами кафедри які попередньо експонувались в музеї “Бойківщина” в м. Самборі.

«На вистаці представлені роботи студентів, які навчались на кафедрі за час 20 – літнього її існування. Також показано по декілька робіт викладачів кафедри. Значна частина ікон експонувалась на виставках у музеях Польщі (Бяло-Подляске, Кракові, Люблін-Ленчин), у м.Самборі в музеї Бойківщина.

На АФІШІ зображена ікона, джерелом натхнення для сворення якої стала чудотворна ікона Самбірська. Цю ікону я подарував для експонування музеєві Бойківщина у м.Самборі», –  зазначив куратор виставки Роман Василик.

 

На виставці серед поліхромій виділяються роботи Романа Василика як автора проектів поліхромій та іконостасів, та випускників кафедри Олексія Чередніченка (об’єднання “Кипріян”), Святослава Владики (Асоціація Сакрального мистецтва), Юрія Мартинюка, Юрія Миська, Романа Кислого, Любов Яцків, Тараса Новака, Василя Сивака, Костя Марковича (іконописний гурт Фавор), Дмитра Гордіцу, Тараса Лесіва. Також представлено ікони “Ангели Небесної Сотні”, що раніше експонувались у Варшаві.

Виставка ікон «Оновлення традицій» у музеї Іоанна Георга Пінзеля у Львові, яку кафедра сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв підготувала  під орудою свого засновника та очільника Романа Василика, – вже не перша вагома подія, присвячена цій даті. Будуть й інші, бо це того варте. Адже кафедра сакрального мистецтва від своєї появи і донині залишається єдиною такою в системі вищої освіти в Україні.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.