У Львові відбувся концeрт-прeзeнтація фeстивалю LvivMozArt (відео)

У Львові відбувся концeрт-прeзeнтація фeстивалю LvivMozArt

В суботу, 10 грудня  2016 року,  у Львові три покоління Моцартів знову зібрали шанувальників класичної музики на незвичну імпрезу. У старому трамвайному депо (вул. Д. Вітовського, 57) відбулась інавгурація фестивалю LvivMozArt, ініційованого Оксаною Линів – випускницею Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка, а зараз – диригенткою та асистенткою Генерального Музичного Директора Баварської державної опери Кирила Петренка (батько котрого, до слова, також родом зі Львова).

У концерті взяли участь Академічний симфонічний молодіжний оркестр INSO-Львів,  Львівська Державна Академічна чоловічахорова капела «Дударик», запрошені солісти- Анна Ель-Хашем (сопрано), Віктор Андрійченко (контртенор), Саша Рекерт (скляна гармоніка, веррофон).

Концeрт-прeзeнтація фeстивалю LvivMozArt
Концeрт-прeзeнтація фeстивалю LvivMozArt

Концерт присвячений абсолютно особливій події. Цього року і цього місяця, з різницею в п’ять днів, минає 190 років як до Львова приїхав молодший син видатного композитора всіх часів і народів Вольфганга Амадея Моцарта – Франц Ксавер Вольфганг Моцарт. Він не тільки завітав до Львова з концертним турне, він приїхав сюди, щоб присвятити цьому місту своє життя і свою творчість.

В своїх юних 16 років він покинув Відень. Він ховався від Відня, від слави батька, який помер, коли йому було лише 3 місці від народження. Він інколи не бачив свого батька, але успадкував від нього невимовний талант до музики, любов, романтизм і одночасно надзвичайну скромність.

Він приїжджає до Львова щоб знайти і побудувати тут свій творчий шлях та проводить тут тридцять років. Він ходив цими вулицями, диригував в нашому театрі, заснував тут свій власний хор та оркестр з яким 190 років тому, до 35 роковини смерті видатного батька, вперше у Східній Європі виконав знаменитий «Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта у нашій славній катедрі Святого Юра.

“Я вважаю, що це ім’я є незаслужено забутим як в Україні, так і у світі, у Львові. Тож це не просто концерт і я дуже щаслива з того, що можу втілити зараз свою невелику мрію та нагадати всім про це забуте ім’я, про цю видатну людину. Адже син Моцарта був не просто композитором а третім композитором в династії Моцартів і це ім’я пов’язало зараз Львів з видатною історією таких знаменитих  Європейських міст як Аусбург, Зальцбург, Відень. На цьому династія видатних композиторів Моцартів обривається, але я вважаю, що ми не повинні про це забувати, а повинні пам’ятати і в нашому місці це ім’я повинно ожити заново,” – сказала Сказала Оксана Линів перед концертом.

Саша Рекерт (скляна гармоніка, веррофон) на концeрті-прeзeнтації фeстивалю LvivMozArt
Саша Рекерт (скляна гармоніка, веррофон) на концeрті-прeзeнтації фeстивалю LvivMozArt

Драматургія концерту, підбір репертуару, режисура, дизайн запрошень і програмок та менеджмент був здійснений з добрим знанням психології публіки. Вже сама форма, яка вмістила світський раут, презентацію проекту та концертну програму, нагадала давню львівську традицію з часів Франца Ксавера: поєднання товариського спілкування з концертом. Розмови за келихом шампанського, філіжанкою кави, невимушена атмосфера настроювали на особливий лад.

Анна Ель-Хашем (сопрано) та Віктор Андрійченко (контртенор) на концeрті-прeзeнтації фeстивалю LvivMozArt
Анна Ель-Хашем (сопрано) та Віктор Андрійченко (контртенор) на концeрті-прeзeнтації фeстивалю LvivMozArt

Німецький режисер Міхаель Штурм блискуче використав всі візуальні ефекти – підсвічування старих цегляних стін, велику кулю на стелі, що мінилась різними барвами відповідно до настрою музики, зміни просторового розміщення виконавців.

У програмі прозвучали музичні твори всіх трьох Моцартів – Франца Ксавера Моцарта, Вольфганга Амадея Моцарта, Леопольда Моцарта, а також видатних українських композиторів  і найкращі традиційні музичні твори, які звучать в Європі напередодні Різдва.

 Ористарх БАНДРУК

Напишіть відгук