У Львові презентували туристичний путівник Олени Крушинської «Дністер» (відео)

1156

Минулого тижня, 17 листопада 2016 року, у приміщенні кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) у рамках  засідання Клубу шанувальників Галичини відбулась презентація туристичного путівника Олени Крушинської «Дністер» – першого історико-краєзнавчого видання, присвяченого одній із найдовших річок нашої країни.

Олена Крушинська
Олена Крушинська

Перший із двох томів видання «Дністер. Туристичний путівник» вийшов у львівському видавництві «Центр Європи». Його авторку Олену Крушинську читачі вже знають за книжками «Сорок чотири дерев’яні храми Львівщини» і «Два береги Збруча» (у співавторстві з Д. Малаковим і Ю. Козорізом), а також за її проектом «Дерев’яні храми України» (derev.org.ua). Серед останніх її доробків – два випуски часопису «Галицька брама», присвячені закарпатським пам’яткам (упорядник, редактор) і перевидання «Нарисів Дніпра» і «Нарисів Дністра» – книжок О.С.Афанасьєва-Чужбинського, написаних за матеріалами експедиції 1856–1860 років (Львів, «Апріорі»).

Перший том туристичного путівника Олени Крушинської «Дністер»
Перший том туристичного путівника Олени Крушинської «Дністер»

Дністер має довжину 1362км, бере початок у Карпатах і впадає у Чорне море, перетинаючи на своєму шляху по Україні й Молдові чотири історико-географічні регіони: Галичину, Поділля, Буковину й Бессарабію – звідси й розмаїття пам’яток, зосереджених на її берегах. У книзі розповідається про замки, фортеці, монастирі, муровані й дерев’яні храми і синагоги, забудову історичних містечок, панські маєтки і печерні монастирі – загалом понад 500 пам’яток архітектури. Не лишилися поза увагою фортифікації часів Першої і Другої світових воєн, залізниці, промислові споруди, млини, мости і поромні переправи. В описі природи акцент зроблено на наймальовничіші об’єкти: каньйони Дністра та його допливів, гори, скелі, водоспади, озера, заповідні урочища і печери.

Презентація першого тому туристичного путівника Олени Крушинської «Дністер»
Презентація першого тому туристичного путівника Олени Крушинської «Дністер»

Перший том, що презентувався у четвер, охоплює ділянку Дністра від його витоків до гирла Збруча – річки-кордону, що розділяла Австро-Угорську й Російську імперії, “панську” Польщу і Радянський Союз. Найхарактерніші категорії пам’яток для описаної ділянки – це дерев’яні церкви й дзвіниці, забудова історичних містечок, костели і кляштори, маєтки польської шляхти, руїни замків XIV–XVII ст. (Галич, Золотий Потік, Раковець, Чернелиця, Язловець, Червоногород, Новосілка, Кривче, Кудринці, Окопи), пам’ятки княжої доби і музеї, об’єднані у складі Національного заповідника “Давній Галич”, австрійські фортифікації часів Першої світової війни, буковинські церкви й монастирі.

Три з одинадцяти маршрутів присвячені Дністровському каньйону з його стрімкими меандрами, урвистими скелястими берегами, густими лісами, каскадами водоспадів і культовими печерами. Сповнені загадок і каньйоноподібні долини дністровських допливів: Джурина, Стрипи, Серету й Збруча.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.