У Львівський музеї історії релігії світлинами військових нагадали про Зеленопілля

403

В понеділок, 10 липня 2017 року, напередодні третьої річниці трагедії під Зеленопіллям у Львівському музеї історії релігії (вул. Музейна, 1) відкрилась унікальна фотовиставка, присвячена полеглим і живим захисникам кордону України. На виставці представлено декілька десятків фотографій із Зеленопілля, зроблених самими учасниками бойових дій.

11 липня 2014 року о 4.30 ранку російські окупанти з реактивної артилерії обстріляли позиції українських військових у районі пункту пропуску «Довжанський» та блокпоста в районі с. Зеленопілля Луганської області. Таким чином вперше за час конфлікту Росія відкрито застосувала свої війська проти Збройних сил України.

Це стало першим відкритим проявом російської агресії, адже обстріл вели з території Російської Федерації. У такий спосіб російські солдати, по суті, вчинили підступний напад на захисників територіальної цілісності та недоторканності кордонів України. Це була справжня збройна агресія, метою якої був прорив кордонів нашої держави в «секторі Д».

Директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць
Директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць

“Три роки тому у складі 24 Механізованої бригади наші земляки, після першої хвилі мобілізації опинилися на Сході нашої держави. В ході виконання бойових завдань вони опинилися в районі села Зеленопілля  і в 4.30 ранку 12 липня вони потрапили під масований артилерійський обстріл. І сьогодні ми показуємо як ці події виглядали очима очевидців. Це фотофакти, свідчення самих учасників подій. Мета цієї виставки – щоб ніхто із загиблих і живих не залишився поза нашою увагою,” – сказав директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць відкриваючи виставку.

Відкриття виставки відвідали представники духовенства і влади міста, а також самі учасники бойових дій та їхні рідні.

о. Тарас Михальчук
о. Тарас Михальчук

“Хлопці, котрі загинули і хлопці, які там зараз стоять відстоюючи нашу Незалежність – це ті люди, які, якимось дивом, щодня долають страх  смерті. Це дуже важко. І я хотів би, що ми, в пам’ять про них, не боялися бути чесними , правдивими, люблячими та донесли до найширшого кола людей те, що  тут зараз бачимо”, – наголосив о. Тарас Михальчук.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин
Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин  поділився своїми спогадами, про те, як  три роки тому, перебуваючи  в складі волонтерської групи, фактично завдяки тільки двом жінкам, довідався про події на Зеленопіллі.

Керівник ГО «Центр допомоги сім’ям учасників АТО» Неля Васюта
Керівник ГО «Центр допомоги сім’ям учасників АТО» Неля Васюта

“Наші хлопці  направду є великі герої. Героями є всі і ті, що стоять зараз, і ті, що пішли тоді. Але якщо вдуматися, який на свої плечі взяли тягар тоді, ті перші, котрі пішли під ворожий кордон стали там живим щитом і витримали страшну ніч, коли за лічені хвилини  спалили всю гордість нашої «Залізної бригади», всю броню, техніку, яка мала захищати, відбивати ворога, ті хлопці, які там назавжди полягли, віддали свої життя за те, щоб ми могли зараз тут зібратися в мирному Львові і бачити ці всі фотографії”, – сказала керівник ГО «Центр допомоги сім’ям учасників АТО» Неля Васюта.

Як розповіла куратор фотовиставки “Україно моя” Оксана Гірняк, експозиція поділяється на декілька частин. Перша частина – це фотографії, на яких зображено перші дні бійців у зоні проведення АТО, зокрема перші блок-пости та окопи. Друга частина виставки складається з кадрів, зафіксованих безпосередньо на полі бою в Зеленопіллі та під час прориву із цього «котла смерті», а третя присвячена тим учасникам бойових дій, які так і не повернулись додому після обстрілу. Окрім цього, організатори події, серед яких є рідні бійців, підготували для виставки панно із зображенням “Зеленопільської сотні”.

Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.