«Tête-à-tête» у Львівській Національній галереї ім Б.Г.Возницького

0
400
«Tête-à-tête» у Львівській Національній галереї ім Б.Г.Возницького

Вчора, 10 лютого 20016 року, в приміщенні Львівської Національної галереї імені Бориса Григоровича Возницького (вул.Стефаника, 3) відкрилася виставка відомого львівського художника Михайла Сидоренка під назвою «Tête-à-tête». 

“На виставці Ви побачили велику кількість робіт різного формату. Це перша виставка художника в стінах Львівської національної галереї мистецтв. Раніше у Львові він виставлявся в Національному музеї ім. Шептицького в 2014 році – це була колективна виставка разом з дружиною та п. Романом Яцівим. Ще були “Осінні салони” в Палаці мистецтв, а в нас художник виставляється вперше”, – сказала на відкритті куратор виставки Наталія Крокіс.

Михайло Сидоренко
Михайло Сидоренко

Михайло Сидоренко — художник сучасного пейзажу, міського пейзажу, ню та жанрової сцени. Його роботи представлені в приватних колекціях України, Франції, Люксембургу, США, Великобританії, Австралії та Росії. Крім того, в художніх колекціях La Salle museum (Філадельфія, США), Українського музею (Нью-Йорк, США), Національного музею у Львові (Україна), Палацу Антоновичів (Львів, Україна), колекції Norwell Reece (США), Галереї НаУКМА (Київ, Україна), Львівському Палаці мистецтв (Україна).

“Хочу привітати Михайла, як художник художника. Я знаю Михайла з дитинства, оскільки ми з його батьком колеги. Я бачив як Михайло починав свою творчу роботу і я весь час думав як воно буде переростати з одного в друге, тому що були пошуки і такі чорно-графічні, і чисто реалістичні. Я думаю, що кожен художник має проходити цей процес, вимальовуватися. Така метаморфоза як з гусінню, яка їсть, а потім стає метеликом. Тут теж відбулася така метаморфоза, через довгий і важкий шлях” – зазначив художник Орест Скоп.

Картини Михайла Сидоренка є імпресіоністичними за своєю суттю. Водночас, художник послуговується засобами вираження характерними для експресіонізму. Колір в його картинах є сугестивним, а олійна фарба видимо присутня, відчутна. Вальори використовуються не тільки для того щоб передати атмосферу, настрій та створити враження на полотні. Його колір, фарба, як і мазок, стають субстанцією, невід’ємною частиною художнього твору. Поверхня картин текстурна та чуттєва; часом досить рельєфна. На творчість художника повпливали Олексій Грищенко, Оскар Кокошка, П’єр Боннар, Клод Моне, Адольф Монтічеллі та Ежен Леруа.

“Думаю, що будуть виставки ще, і будуть різні аспекти творчості. Зараз планується в нас навесні пленер до Італії, планується пленер до Америки. Ведуться переговори щодо показу робіт у Ніцці . Тому, я думаю, ми рухаємося дуже добре і покажемо ще тут багато цікавого,” – поділився Михайло Сидоренко своїми планами на майбутнє.

Виставка в приміщенні Львівської Національної галереї імені Бориса Григоровича Возницького (вул.Стефаника, 3) триватиме до 10 березня 2016 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Напишіть відгук